به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در نخستین روز از ماه مبارک رمضان در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: ماه رمضان فرصتی طلایی است که خدا برای بندگانش فراهم کرده است تا برای آخرت خود ذخیره جمع کنند، رمضان میدان مسابقه و لحظه ها، دقیقه ها و ساعات آن برای سعادت انسان حیاتی و اثرگذار است.

وی ادامه داد: در میدان مسابقه ماه رمضان درهای بهشت باز است و شیاطین در غل و زنجیر هستند و بستر و زمینه بندگی خدا بسیار فراهم است؛ بنابراین در این ماه باید طبق فرمایش اهل بیت(علیهم السلام)برای بندگی خدا از همدیگر سبقت بگیریم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه اهل دنیا برای دنیا سخت کار و تلاش می کنند ولی ما برای ساختن آخرتمان سستی می کنیم، ابراز کرد: گاهی فکر کنیم که اگر محضر امام زمان(علیه السلام) مشرف شویم ایشان به زندگی و عبادات ما چه نمره ای می دهند، خدا چه نمره ای به ما می دهد و چه مسیری را برای کسب رضایت و خشنودی خدا و اهل بیت(علیهم السلام) باید طی کنیم.

فرحزاد در پایان خاطرنشان کرد: خوش به حال کسانی که در ماه رمضان قرآن، نماز و دعا می خوانند و کار خیر و صله رحم می کنند؛ در این ماه باید از گناه مواظبت می کنیم چرا که گناه اعمال خیر را آتش می زند.