گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی در جلسه ستاد تسهیلات زائرین، عنوان کرد: شب ۲۳ ماه رمضان با سه شنبه مقارن شده و پیش بینی می شود که حضور مردم در این شب در مسجد مقدس جمکران بسیار چشمگیر باشد و مسافران از استان‌های دیگر نیز به این مکان مقدس مراجعه کنند.

وی افزود: برای مفروش کردن صحن جامع مهدوی مشکلاتی داریم که اگر دستگاه‌های استان قم کمک کنند تا یک چهارم صحن مفروش شود، تا حدودی می توان پاسخگوی حضور مردم بود.

وی افزود: بحث حضور تاکسی‌ها، اورژانس و هلال احمر و همچنین اتخاذ تمهیدات ترافیکی نیز بسیار مهم بوده و در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، تعدادی از مخاطبین شب قدر و تعدادی مخاطبین هفتگی هستند که باید برنامه های لازم برای کنترل ترافیک اتخاذ شود.

صدوقی تصریح کرد: برنامه های مسجد مقدس جمکران در شب‌های قدر راس ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه به اتمام می رسد و باید تمهیدات ترافیکی در این زمان برای خروج زائرین، اندیشیده شود.

معاون خدمت رسانی زائرین مسجد مقد جمکران عنوان کرد: پارکینگ ۱ و ۲ مسجد مقدس جمکران در لیالی قدر باز است، ظرفیت این پارکینگ‌ها حدود ۴الی ۵هزار خودرو است ولی مشکلی که وجود دارد، عدم پارک درست وسایل نقلیه است که در هنگام خروج باعث مشکلات شدیدی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین برای راحتی زائرین، سیستم‌های صوتی در پارکینگ‌ها نیز نصب شده است تا برخی خانواده‌ها در پارکینگ برای انجام فرایض لیالی قدر، استقرار یابند.

انتهای پیام/