به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی در مراسم گرامیداشت هفدهم رمضان سالروز بنای مسجد مقدس جمکران به امر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) که در صحن جامع مهدوی این مکان مقدس برگزار شد با اشاره به اینکه محل‌هایی مانند مساجد و حسینیه‌ها از اماکنی هستند که دعا در آنجا به استجابت می‌رسد، اظهار کرد: از مکان‌های بسیار مهمی که نماز برای آن واردشده است که این نماز بسیار عجیب است مسجد مقدس جمکران هست.

وی ادامه داد: دو رکعت نماز در این مسجد شریف واردشده که در رکعت اول «ایاک نعبد و ایاک نستعین» را یک صدر بار تکرار می‌کنیم و در رکعت دوم نیز همین‌طور، ذکر رکوع و سجده هرکدام هفت مرتبه، بعد از نماز به سجده که بهترین حالت بین بنده و خداست می‌رویم و یک‌صد مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد می‌فرستیم.

وی ادامه داد: مسجد مقدس جمکران گذشته از اینکه یک مسجد و محل عبادت است، نماز خاص برای آن واردشده و علما فرمودند نماز تحیت را در این مسجد بخوانید که این‌ها همه حاکی از اهمیت این جایگاه بزرگ معنوی است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران پایگاه عظیم مهدویت است، ابراز کرد: بسیاری از شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در این مکان مقدس اذن پرواز گرفتند.

مؤمنی افزود: شهید مهدی شفیعی می‌گوید هر چه تلاش کردم اعزام شوم قبول نمی‌کردند سن و سالم هم کم بود. به مسجد مقدس جمکران رفتم نماز خواندم و هزار صلوات برای امام زمان (علیه‌السلام) نذر کردم تا جبهه بروم. به جبهه اعزام و قبل از شهادت مجروح می‌شود؛ به حدی که می‌خواهند پایش را قطع کنند. مادرش به مسجد جمکران می‌آید و نذر هزار صلوات می‌کند که پای مهدی قطع نشود.

وی با تأکید بر اینکه این مکان مقدس بهترین فضا برای برقراری ارتباط با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) است، گفت: عده‌ای در سال‌های اخیر وقتی اقبال مردم را به مسجد دیدند که از تمام اماکن زیارتی بالاتر بوده و میان شیعیان و غیر شیعیان و حتی غیرمسلمانان اعتبار یافته است به دنبال شبهه افکنی و تخریب این مکان مقدس در اذهان رفتند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به واقعه صدور دستور بنای این مسجد، ابراز کرد: حسن مثله جمکرانی در بیداری و نه در خواب به محضر امام زمان (علیه‌السلام) مشرف شد؛ آقا این مکان را با زنجیر علامت‌گذاری کردند و این زنجیرها تا سالیان سال بود و مردم به آن تبرک می‌کردند. این مسجد در بیابان و خارج از روستای جمکران بنا شد تا مکانی شود برای عاشقان و منتظران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) که در آن با حضرت ارتباط برقرار کنند.

مؤمنی خطاب به شبهه افکنان علیه مسجد مقدس جمکران گفت: چرا وقتی می‌بینید این مسجد قلوب را جذب کرده دست به شبهه افکنی می‌زنید. این مسجد هم ازنظر سند معتبر است و هم ازنظر علم اصول فرمودند به سر حد شهرت رسیده و هم اعتنا و کلمات علما در خصوص آن به حد تواتر رسیده است.

وی در پایان به بیان عباراتی از علما و مراجع عظام تقلید درباره جایگاه این مسجد مقدس و اعمال آن پرداخت.

انتهای پیام/