به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی در شب بیست و سوم کاه مبارک رمضان در جمع عاشقان و منتظران امام زمان (علیه‌السلام) در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه شب قدر خاص‌ترین شب سال است، اظهار کرد: شب قدر یک‌شب است و اینکه می‌گویند شب‌های قدر درست نیست. شب قدر یکی از شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم است و اینکه مشخص نیست کدام‌یک شب قدر است به خاطر اهمیت دادن به شب‌های دیگر است.

وی با اشاره به اینکه طبق شواهد شب بیست و سوم در میان شب‌های دیگر از اهمیت بالاتری برخوردار است گفت: بهترین عمل در شب قدر زیارت امام حسین (علیه‌السلام) است و برای آن ثواب بالایی آمده است.

استاد حوزه علمیه بابیان اینکه خدای متعال چهار چیز را از بندگانش مخفی کرده است، گفت: اولین چیزی که خدا مخفی کرده رضایتش در عبادت است و بنابراین هیچ عبادتی را نباید کوچک بشمارید.

دکتر رفیعی با اشاره به اینکه خدا از معصیت بی زار است و غضبش را در آن قرار داده، گفت: نباید هیچ معصیتی را کوچک بشمارید و در روایات نیز آمده است که بدترین گناه کوچک شمردن گناه است.

وی افزود: سومین چیزی که خدا از بندگانش مخفی کرده، بنده‌های برگزیده خودش در بین مردم است. بنابراین هیچ‌گاه بندگان خدا را به دلیل فقر یا هر موضوع دیگری پایین نبینید و تحقیر نکنید.

استاد حوزه گفت: چهارمین مورد این است که خدا فرموده دعا کنید ولی اجابت دعا بر بنده مخفی است. انسان باید هر چه از خدا می‌خواهد در دعا بخواهد. ولی اجابت دعا قطعاً همان‌طور که دعاکننده خواسته انجام نمی‌شود. گاهی اجابت دعا به صلاح دعاکننده نیست و گاهی نیز آثار اجابت برخی دعاها را در قیامت خواهد دید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شب قدر شب دعا و استغفار است و بهترین دعا در این شب دعای ظهور حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) خواهد بود.

انتهای پیام/