به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در جمع عاشقان و منتظران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران، با اشاره به اینکه رحمت خدا خیلی گسترده است اظهار کرد: انسان باید خودش را در معرض قرار بدهد و از این سفره و رحمت عام الهی بهره بگیرد.

وی ادامه داد: کسی که غرق رحمت خداست قدر رحمت خدا را نمی داند. خدا منتظر است بنده ای توبه کند و برگردد تا او را مورد رحمت و لطف و آمرزش خودش قرار بدهد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه روایت داریم که اگر می خواهید رحمت خدا شامل حال شما بشود رحم کنید تا خدا هم به شما رحم کند، اظهار کرد: شما به اطرافیان و زیر دستانتان رحم بکنید شک نکنید که خدا هم به شما رحم می کند. هر جور مزد بدهید همان طور مزد می گیرید و از هر دستی بدهید از همان دست می گیرید.

فرحزاد افزود: اگر دست به سر یتیم بکشی دست به سرت می کشند. اگر بر سر یتیم بزنی شک نکن بر سرت می زنند. اگر دلی را بشکنی دلت را می شکنند. اگر گره گشایی می کنی دلی را شاد می کنی حتما بدان دلت را شاد می کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه های جلب رحمت خدا همین رحم کردن به دیگران و حتی به حیوانات و پرندگان و درندگان است. در روایت داریم ثوابی بالاتر از سیر کردن شکم یک گرسنه، سیراب کردن تشنه ، کمک کردن به درمانده وفقیر نیست. دعا که می کنیم خدایا هر فقیری را بی نیاز کن. باید عمل هم بکنیم در مقام عمل هم به فقراء برسیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به حادثه هشتم شوال و تخریب قبور ائمه بقیع(علیهم السلام)، ابراز کرد: از بدترین و زشترین کارهای وهابی ها تخریب این قبور مطهر بود که تاکنون نیز به همان صورت غریبانه مانده است.

انتهای پیام/