به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین خلج امشب در جمع عاشقان و منتظران حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) با اشاره به اینکه بالاترین نعمت در بهشت در کنار پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)  و اهل بیت ایشان (علیهم السلام) بودن است، اظهار کرد: حضرت عبدالعظیم(علیه السلام) از قول امیرالمومنین(علیه السلام) نقل می کنند که برای غیبت بقیه الله زمانی طولانی است که شیعیان و مردم را سرگردان می کند و انسان ها به دنبال شخصیتی الهی می گردند تا سامان یابند و می فرماید اگر دنبال چنین شخصیتی هستید باید استقامت در دین داشته باشند.

وی ادامه داد: دینداری در آخرالزمان چند رکن دارد که اگر کسی رعایت کند در زمره کسانی است که پای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) ایستاده و در قیامت هم در جوار اهل بیت(علیهم السلام) خواهد بود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه یکی از این ارکان معرفت و بصیرت است، گفت: اگر کسی امام زمانش را بشناسد، حق و حقیقت را دریابد و معرفت یه دین و قرآن پیدا کند می تواند در دینداری ثابت قدم باشد. انسان باید بداند و ایمان داشته باشد که امام پدر معنوی جامعه و از پدر و مادر نسبت به او مهربانتر است.

خلج افزود: هر چه معرفت انسان بالاتر رود بهره معنوی بیشتری به انسان می رسد. هر روز از خدا بخواهیم شناخت دقیق نسبت به دین و احکام، قرآن پیدا کنیم. وقتی با شناخت و معرفت به درگاه الهی برویم حتماً دست پر بازمیگردیم.

انتهای پیام/