به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان در اجلاسیه تولیت‌های اعتاب مقدس ایرانی که صبح امروز در سالن شهید دستغیب حرم مطهر شاه‌چراغ (علیه‌السلام) برگزار شد به تبیین اولویت‌های داخلی اعتاب در چند محور و همچنین لزوم آسیب‌شناسی امور آستان‌ها و بقاع متبرکه ایران اسلامی پرداخت.

ایشان با اشاره به اینکه اعتاب به همان اندازه که موردعنایت مؤمنین و جریان حق است به همان اندازه موردتوجه دشمن است، شایعه‌پراکنی‌ها علیه آستان‌های مقدس که امروز از طریق رسانه‌های معاند شکل‌گرفته را از مصادیق این دشمنی‌ها دانستند و ازاین‌رو رصد آسیب‌ها و خنثی کردن آن‌ها را جزء اولویت‌های مهم آستان‌های مقدس ذکر کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در بخش دیگری از سخنان خود رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی محیط‌های پیرامونی آستان‌ها را مورد تأکید قرار داده و بر این نکته تأکید کردند که هر جا زمینه استفاده باشد زمینه سو استفاده هم به وجود می‌آید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان بابیان اینکه علیرغم هجمه فراگیر دشمن، آستان‌ها و اعتاب مقدس ایرانی و عراقی هرساله شاهد رشد حضور پرشور مردم و گرایش بیشتر به بقاع و اماکن متبرکه هستند بر لزوم ارزیابی و آمارگیری جمعیت و بررسی روند آینده اعتاب برای برنامه‌ریزی مناسب تأکید کرد.

ایشان با اشاره به ظرفیت بالای آستان‌های مقدس و حضور زائران، حضور حوزه‌های نشر و پژوهش در کنار هم را عاملی برای موفقیت در تولید آثار فرهنگی متناسب با نیاز زائران بیان کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در پایان افق تولید صد میلیون اثر فرهنگی اعم از کتاب و سایر محصولات فرهنگی را گامی بلند و راهگشا در تأمین نیازهای معرفتی و حتی تأمین سوغات زائر عنوان کرد و بر حرکت آستان‌های مقدس در این مسیر تأکید کرد.