به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین تراشیون در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه دشمنان سرمایه‌گذاری سنگینی برای به انحراف کشیدن بانوان کرده‌اند، اظهار کرد: امروز شاهدیم شبکه‌های ماهواره‌ای زیادی به زبان فارسی و باهدف اثرگذاری بر بانوان که محور خانواده و تربیت فرزندان هستند فعالیت می‌کنند تا از این طریق بتوانند بسیاری از ارزش‌ها را در جامعه ایرانی اسلامی از بین ببرند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) در جامعه جاهلی آن روزگار که دختران را زنده‌به‌گور می‌کردند، محبت به دختر بود، ابراز کرد: اسلام عزت را به دختران وزنان داد و سیره عملی پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) نسبت به حضرت زهرا نیز سراسر عزت، احترام، محبت و ارزشمندی است و اگر این نگاه را با نگاه منفی به زن که امروز نیز در بسیاری از کشورها حاکم است و زن را به‌عنوان کالا و موجودی حقیر در جامعه مطرح می‌کند مقایسه کنید درمیابید که زن در اسلام چه جایگاه رفیعی دارد.

محقق و پژوهشگر حوزوی افزود: امروز در برخی از کشورهای غربی زن را مانند سگ قلاده زده و در خیابان به دنبال خود می‌کشند، برای زنان شغل‌های رسمی فسادآلود را ترسیم می‌کنند. امروز زن ابزار تبلیغ در کشورهای غربی است که متأسفانه در کشور ما نیز در حال رواج است.

تراشیون با تأکید بر اینکه صدیقه طاهره (سلام‌الله علیها) محور حدیث کسا است، ابراز کرد: این جایگاهی است که اسلام به زن داده است وزنان و دختران ما باید مراقب باشند این جایگاه باارزش را از دست ندهند.

وی بابیان اینکه پدران و مادران باید در تربیت دخترانشان توجه ویژه کنند، ابراز کرد: به دختران محبت کنید تا آن‌ها به خاطر محبت در جامعه دنبال چشم‌های آلوده نباشند. محبت پدرانه به دختر محبت عجیبی است و به فرزند غنا می‌بخشد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هرسال میلیاردها تومان هزینه عمل بینی و زیبایی در زنان ایرانی می‌شود، بیان کرد: ریشه این کارها به قول روانشناسان خلاء عاطفی است و در ادامه نیز جوانان و نوجوانان ما را در جامعه دچار مشکل می‌کند.

تراشیون گفت: زن موفق که در جامعه شیعی زندگی می‌کند نباید بگوید حجاب موضوعی شخصی است که حجاب موضوعی کاملاً اجتماعی است که اگر رعایت نشود تبعات منفی زیادی را به همراه خواهد داشت.

وی در پایان با تأکید بر اینکه باید حیاء دخترانمان را تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های تقویت حیا، پاک کردن فضای خانه از موسیقی و برنامه‌های ماهواره‌ای است. فرزندان به‌ویژه دختران را با محیط‌های خوب و معنوی مانند مسجد مقدس جمکران مرتبط کنید تا همچون دیگر جوانانی که از معنویت این مکان‌ها بهره‌مند می‌شوند کسب فیض کرده و برای زندگی صالح و سالم خود توشه معنوی جمع کنند.

انتهای پیام/