مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران- صدای شادمانی میآمد.. صدایی که شاید هم شبیه لبخند بود.. و یا حتی اشک!
عمیق تر گوش میدهی، صدایی از اشتیاق و تلفیقی از شکوِه، شور وشیداییِ مبهم، اما گوریده بر تنهایی…
صدایی از کودکان و سالمندان که قلب آدمی با نگاه به آنها انگار تَرَک میخورد و حتی زخم میشود.. هرچند امروز دیگر نگران نیستند!!!..
آبی فیروزه‌ای پرچم مسجدی مقدس، آنقدر آبی رنگ و پرحیات، دلواپسی را از این خانه دور و در خود غرق، و طراوت را به رسم عاشقی جایگزین آن میکند که تبسمِ احساس، فضا را بیشتر و بیشتر معنوی کند.

خادمان مسجد مقدس جمکران عهد خدمت با _حضرت صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف_ دارند در دلجویی و تفقد از بیماران، آسیب دیدگان و فراموش شدگان. گاهی فرای دیگر خدمات مادی و معنوی؛ پرچم گنبد فیروزه‌‌ایِ «مسجد حیات» را در هر گوشه از این سرزمینِ ایرانی_مهدوی و عاشق، به مظلومان هدیه دهند تا با اعتلا بخشیدن بر عهد خدمت، سعادت را عاشقانه ضمیمۀ زندگی هر فرد حتی محرومان و معلولان نمایند.

در راستای احیای اخلاق دینی و خدمت به محرومان و معلولان، قصۀ انجام وظیفه را که در مجتمع توانبخشی رضوی پیگیر شدیم گفتند در دو طبقه این مجتمع به به کودکان معلول و سالمندان خدمت رسانی می شوند، طبقه همکف بچه‌های معلول با معلولیت ذهنی و چند معلولیتی که تعدادشان ۶۰ نفر است و ۳۰ نفر از آنها خانواده ندارند و به دلیل ناتوانی، در راه قرار گرفته شده اند.
طبقه زیرزمین هم خانم‌های سالمند نگهداری میشوند که ۵۲ نفر هستند و ۲۰ نفر خانواده ندارند یا خانواده موثر ندارند و یا توانایی نگهداری از آنها در خانواده هایشان نبوده است…

یکی از مسئولان مرکز گفت: الحمدلله خیرین اگر احساس کنند درست هزینه میشود، کمکهای خوبی دارند و از جمله در این مراکز و مراسمهای مذهبی، ماه محرم و صفر و… در مساجد و هیات و.. کمکهای خوبی را هر ساله شاهدیم.
نمیگذارند سری گرسنه روی زمین بماند و این همه در راستای تعالی تعالیم اسلام و عهد خدمتی است که با مولای خود بسته اند …
مددکاران موسسه نیز معتقدند خادم بودن و خادم ماندن مشروط به لباس و حرم نیست و لذا هر کس در هر لباس و جایگاهی در هر گوشه ای از این دنیا می تواند خادم امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) شود و خدمتی کند و قدمی بردارد برای خشنودی صاحب الزمان(علیه السلام) و زمینه سازی برای تعجیل فرج…

رفتیم… پرچم مسجد را نیز بردیم… خادم های مسجد مقدس جمکران بودند.. سالمندان بودند و تعدادی هم کودک!.. هدایایی هم بود… گریه هم بود… درددل هم بود… خواستیم قدمی برداریم و عهد خدمت داشته باشیم…
یکی از قدم هایی که خادمان مسجد مقدس جمکران برای فرج برمیدارند، دلجویی و تفقد از بیماران و آسیب‌دیدگان و.. است. همانطور که برای هموطنان زلزله‌زده‌ پویشِ قربانی به نیت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) راه انداختند و باسیل مهربانی عاشقان حضرت مواجه شده و گوشت های حاصل از آن را به دست زلزله‌زدگان رساندند.
عهد خدمت با «حضرت بقیه‌الله» بسته اند که هرجا مردم نیازمند کمک و یاری هستند با تمام توان وارد شوند، سرزدن به این بچه‌ها و سالمندان و آوردن یاد و نام حضرت مهدی موعود نیز می تواند قدمی برای فرج باشد…
به امید اینکه هر کس در هر لباس و مقام و در حد توان برای فرج قدمی بردارد…

‘گزارش: هدی سادات چاوشی