به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، مدیرکل موزه های سازمان میراث فرهنگی از موزه دین و دنیای مسجد مقدس جمکران  بازدید و با مدیران این موزه دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار محمدرضا کارگر با قدردانی از زحمات مسئولان موزه دین و دنیای مسجد مقدس جمکران  گفت: ایجاد موزه یک کار بزرگ‌ فرهنگی است که در صورت داشتن رویکرد دینی و مذهبی مطمئناً بر غنای آن افزوده خواهد شد.

وی با تشریح رسالت موزه ها افزود: موزه ها نقش مهمی در حفظ و انتقال میراث و فرهنگ دیروز و امروز دارند.

حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده رئیس هیات مدیره موزه دین و دنیا نیز در این دیدار با بیان اینکه تاکنون در حفظ میراث  دینی غفلت کرده ایم گفت: با ایجاد این موزه در مجموعه مسجد مقدس جمکران سعی داریم تا این نقص را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: ما آمادگی لازم را جهت استفاده از نظرات کارشناسان داریم تا وضعیت موجود را ارتقاء دهیم و از این طریق به معرفی بیشتر دین بپردازیم.

گفتنی است در این دیدار مقرر شد، کمک های کارشناسی از طرف میراث فرهنگی جهت بهبود و ارتقاء سطح کیفی موزه  دین و دنیا ارائه شود.

خاطر نشان می شود در این دیدار درخواست صدور مجوزه موزه دین و دنیا به مدیرکل موزه های کشور ارائه شد که مقرر شد پس از بررسی اقدامات لازم جهت صدور مجوز انجام پذیرد.

انتهای پیام/