به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، رئیس و اعضای شورای معارف سیما امروز با حضور در مسجد مقدس جمکران با حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران دیدار و گفت‌وگو کردند.

جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما و رئیس شورای معارف در این دیدار با اشاره به اینکه در دوره جدید مدیریت این شبکه و شورا به‌صورت ویژه به موضوع مهدویت می‌پردازیم، اظهار کرد: مسجد مقدس جمکران به‌عنوان نماد مهدویت و امام زمان(علیه‌السلام) مورد استقبال میلیونی زائران قرار می‌گیرد و رسانه ملی از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف رسانه‌ای بهره‌مند بوده و خواهد بود.

وی اعلام آمادگی کرد تا علاوه بر پوشش زنده مراسم ندبه و توسل از این مکان مقدس نسبت به تولید برنامه‌های معارفی به‌ویژه در حوزه مهدویت در مسجد مقدس جمکران اقدام شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان نیز در این نشست با اشاره به اینکه خدمت در نظام اسلامی دارای ارزش است، خدمت به قرآن و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در این نظام را از ارزش و جایگاهی والاتر برخوردار دانست.

ایشان با تأکید بر اینکه قرآن و معارف نباید محدود به یک شبکه تلویزیونی یا رادیویی شود، بر آمیخته شدن تمام برنامه‌های صداوسیما با معارف اسلامی تأکید کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران بابیان اینکه مهدویت سرنوشت‌سازترین مسئله اعتقادی شیعه است، رسالت صداوسیما در افزایش  شناخت و آگاهی مردم نسبت به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) را بسیار خطیر دانست.

در ادامه این نشست راه‌های همکاری رسانه ملی با مسجد مقدس جمکران برای تولید برنامه‌های معارفی موردبحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/