به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی با اشاره به اینکه دین اسلام دین خالصی است که پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در بعثت آن را معرفی کرد و در غدیر این دین شکوفا شد و در عاشورا حقیقت جاودان خودش را نشان داد، اظهار کرد: این دین در ادامه تکامل خودش در عصر غیبت در غالب فرهنگ انتظار زمینه ساز ظهور دولت مهدوی خواهد شد.

وی ادامه داد: از آنجا که رسالت اماکن مقدسه به ویژه مسجد مقدس جمکران که میعاد منتظران معرفی شده و به تعبیر امام خامنه ای پایگاه عظیم تشیع میباشد تربیت دینی جامعه منتظر برای مقدسه سازی ظهور است متولیان این مکان مقدس برنامه های ویژه ای را برای نیل به این هدف بزرگ در دستور کار دارند.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران راه اندازی کاروان شادی در روز عید غدیر با راهبری مراجع معظم تقلید به ویژه آیت الله العظمی مکارم شیرازی را در راستای تربیت نسل منتظر در عصر غیبت عنوان کرد و گفت: امسال این مکان مقدس توفیق دارد با همیاری و مشارکت بخش های مختلف مردمی و استانی مراسم عید غدیر را ویژه تر از سال های گذشته کار کند و در روز غدیر با هدف تبیین اهمیت بیعت با امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) حرکتی را آغاز کند.
صدوقی افزود: حوزه معاونت خدمات زائرین وظیفه دارد در کنار مباحث معرفت افزایی که به همت معاونت فرهنگی انجام می شود زمینه انس به حضرت را در دل مردم ایجاد کند و بر این اساس بسترهایی را با محوریت کاروان غدیر برای کمک به برپایی بیش از ۵۰ موکب در بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) در مسیر کاروان شادی فراهم کرده است تا ضمن پذیرایی از مردم زمینه را برای ترویج مباحث مربوط به امامت و مهدویت نشر آماده کند.
وی ادامه داد: در مسجد مقدس جمکران  نیز موکب مع امام منصور و موکب خادمان این مکان مقدس توفیق پذیرایی از زائران را خواهند داشت.
معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران از برپایی سفره اطعام ۲۰ هزار نفری در شام عید غدیر در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: این سفره باشکوه اطعام غدیر در دو شبستان کربلا و امام حسن عسکری(علیه السلام) پهن خواهد شد.
صدوقی با بیان اینکه همه مشتاقان می توانند در این سفره اطعام و دیگر سفره ها که در طول سال در شب های چهارشنبه و شب های جمعه در مسجد مقدس جمکران پهن می شود مشارکت کنند، ابراز کرد: بانیان می توانند با شماره تلفن ۳۷۲۵۳۳۳۱-۰۲۵ برای اهدا نذورات ویژه اطعام تماس بگیرند و در این امر مهم که دستور حضرت نیز در فرمان بنای مسجد مقدس جمکران است شرکت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از استاندار قم، معاون خدمات زائرین، اعضای ستاد تسهیلات زائرین و تمام دستگاه هایی که در برگزاری هر چه باشکوهتر کاروان شادی غدیر تلاش کردند تقدیر و قدردانی می کنیم.
انتهای پیام/