به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در مراسم کاروان شادی غدیر و پیاده‌روی عاشقان ولایت که با حضور پرشور مشتاقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت از حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) تا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، طی گفت وگویی با خبرنگاران به جایگاه عظیم عید سعید غدیر خم اشاره کرد و گفت: عید غدیر یکی از مهمترین موضوعات تاریخ اسلام است.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ غدیر با بزرگداشت این روز بزرگ ترویج شود افزود: مراسم‌های این عید باید هر سال باشکوه تر برگزار شود تا نسل جوان نیز نسبت به غدیر اهتمام لازم را داشته باشند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اینکه واقعه غدیر پس از قیام پیامبر(صلی الله علیه و آله) مهم‌ترین حادثه تاریخ اسلام به شمار می‌رود گفت: برخی می‌گفتند که این حادثه بزرگ مسئله است که از سوی شیعیان مطرح شده است در حالی که روایات مربوط به غدیر در بسیاری از کتب اهل سنت ذکر شده است و علامه امینی نسبت به گردآوری آنها اقدام کرد.

وی با اشاره به برگزاری این راهپیمایی باشکوه خاطرنشان کرد: باید چنین مراسم‌هایی هر سال برپا شده تا این مسئله مهم هیچگاه به فراموشی سپرده نشود.