به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، در مراسمی که در موسسه فرهنگی انتشاراتی این مکان مقدس برگزار شد چاپخانه موسسه پاسدار اسلام وقف مسجد مقدس جمکران شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، دکتر محمد حسنی مدیرعامل انتشارات کتاب جمکران، اعضای موسسه فرهنگی پاسدار اسلام و برخی از مدیران مسجد مقدس جمکران و ناشرین ملی در این مراسم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رحیمیان در این مراسم با اشاره به انتشار نشریه پاسدار اسلام از سال ۵۹ اظهار کرد: هم‌زمان با حضور در دفتر امام راحل با دفتر مجله پاسدار اسلام همکاری داشتم که در اواسط دهه ۶۰ با هزینه شخصی دستگاه صحافی بلااستفاده دفتر نشر فرهنگ اسلام را از آنها خریداری کرده و مقدمات راه اندازی چاپخانه پاسدار اسلام را فراهم کردیم.

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: با استفاده از کمک‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و همچنین وام‌هایی که دریافت کردیم توانستیم چاپخانه پاسدار اسلام را گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه بهترین جایی که می‌توان چاپخانه پاسدار اسلام را اهدا کرد مسجد مقدس جمکران است،ابراز کرد: از هفته گذشته موسسه در اختیار مسجد مقدس جمکران قرار گرفت و همه ما باید در خدمت اسلام و انقلاب اسلامی باشیم.

تولیت مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: انتشارات مسجد مقدس جمکران باید به‌عنوان پیشانی کار و نمونه فرا ایرانی، شیعی، فرهنگی و اعتقادی بدرخشد و هرچه بیشتر در خدمت ترویج فرهنگ مهدویت و معارف اسلام ناب باشد.

دکتر محمد حسنی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت وقف در اسلام اظهار کرد: در روزگاری هستیم که برخی افراد با تعاریف گوناگون خود را مستحق سفره انقلاب دانسته و به دنبال مال‌اندوزی هستند اما انسان‌های زاهد دوره انقلاب اسلامی با انسان های مال‌اندوز متفاوتند.

مدیرعامل انتشارات مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رحیمیان می‌توانست با مدیریت چاپخانه موسسه پاسدار اسلام به فعالیت فرهنگی ادامه دهد ولی آن را امانت می‌دانست اذا در سال‌های رونق نشریه پاسدار اسلام از چاپخانه برای ترویج اندیشه‌های امام و انقلاب استفاده کرد.

حسنی با اشاره به اهمیت اقدام حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رحیمیان عنوان کرد: این مرد بزرگ برای اینکه سبک‌بال شود توفیق پیدا کرد و به بهترین شکل چاپخانه موسسه پاسدار اسلام را به مسجد مقدس جمکران که متعلق به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) است واگذار کرد.

وی افزود: با اینکه همه اموال به نام حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رحیمیان است و ایشان از امکانات شخصی خود برای اداره چاپخانه استفاده می کرد و قدرت تصرف داشت ولی کاملاً با حفظ امانت و زهد و تقوا آن را وقف مسجد مقدس جمکران کرد.

مدیرعامل انتشارات کتاب جمکران در پایان گفت: چاپخانه پاسدار اسلام ظرفیت بالقوه ای دارد تا با نوسازی و بهینه سازی فرآیندها و روزآمدی گام های موثری در احیای معارف اهل‌بیت(علیهم السلام) و ترویج مهدویت بردارد.

انتهای پیام/