به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، برنامه های دهه اول محرم در این مکان مقدس که با مراسم استقبال از محرم و اهتزار پرچم سرخ «یا لثارات الحسین» بر فراز گنبد مسجد مقدس جمکران آغاز شده بود در طول این دهه با مراسم مختلف از جمله قرائت صبحگاهی  زیارت عاشورا، ذکر مصیبت سید الشهدا(علیه السلام) پس از اقامه نماز ظهر و عصر، مراسم شیرخوارگان حسینی و مراسم عزاداری با سخنرانی و مداحی حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی ادامه یافت.

در روزهای تاسوعا و عاشورا مسجد مقدس جمکران با برنامه های مختلف میزبان عزاداران حسینی خواهد بود.

مراسم مقتل خوانی در ظهر عاشورا توسط حجت الاسلام عزلتی مقدم با روضه خوانی حاج رضا ایزدی برگزار خواهد شد. همچنین، عصر  روز عاشورا زیارت ناحیه مقدسه که سوگواره امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) برای مصائب سیدالشهداء(علیه السلام) است با نوای آیت الله استاد میرباقری در مسجد مقدس جمکران قرائت می شود.

مراسم شام غریبان و توسل به حریم کبریا نیز سه شنبه شب بعد از نماز مغرب و عشا با سخنرانی و مداحی حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی برگزار خواهد شد.

نماز ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در این مکان مقدس به امامت آیت الله مرتضی مقتدایی اقامه می شود.

مسجد مقدس جمکران  در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی میزبان دسته‌جات و هیئت های عزاداری است و خادمان این مکان مقدس تمهیدات لازم برای میزبانی از خیل عاشقان و دلسوختگان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) را در این روزهای پر حزن و ماتم را در نظر گرفته اند.

انتهای پیام/