به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عباس موسوی مطلق در مراسم امشب مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه نیمی از اهداف قیام امام حسین (علیه السلام) در کربلا محقق شد، اظهار کرد: تحقق نیمی دیگر از اهداف قیام کربلا بر عهده بازماندگان عاشورا بود که بخشی از آن توسط کاروانی که به اسارت رفته بود صورت گرفت و مابقی بر عهده جریان عاشورایی در طول تاریخ بوده و هست.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (علیه السلام) ثارالله هستند و جان دادند برای احیای اسلامی که مرده بود، ابراز کرد: امام حسین (علیه السلام) اسلام را در روز عاشورا در بیمارستانی به نام کربلا بردند و اسلام مرده و دچار مرگ مغزی شده را با نثار خون خود و یارانشان بازگردانند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: پس از شهادت حضرت و یارانشان رسالت دیگری مانده که این پیام باید به مردم برسد که پرچمدار آن حضرت زینب (سلام الله علیها)، امام زین‌العابدین (علیه السلام) و ۸۵ زن و بچه همراه آنان بود که از طریق قول و فعلشان در طول سال‌های پس از حادثه کربلا صورت گرفت.

موسوی مطلق با اشاره به اینکه شاخص‌ترین این پیام‌رسانی‌ها خطبه‌های حضرت زینب (سلام الله علیها) و امام زین‌العابدین (علیه السلام) در کوبه و شام بود، افزود: حضرت زینب (سلام الله علیها) چنان پیروزمندانه در برابر یزد و دیگر دژخیمان صحبت کرد که کاخ ستم به لرزه افتاد. این برخورد از اصول مکتب تشیع است و این کاروان طوری رفتار نکردند که دشمن‌شاد شوند و در کمال عزت رهرو امام حسین (علیه السلام) بودند با تمام مصیبتی که دیده بودند و سختی‌هایی که کشیده بودند ولی یک‌قدم از اصول حسینی عقب‌نشینی نکردند.

وی با تأکید بر اینکه از ویژگی‌های گروه‌های اهل باطل جاهل نگه‌داشتن مردم است، بیان کرد: هر وقت گروه، حزب و شخصی حکومت و حوزه مدیریتش را طوری پیش برد که مردمش در جهل باشند آن جریان باطل است. اسلام اهل شفافیت و نظام مقدس ما نظامی شفاف است و مردم‌سالاری دینی باید در آن حاکم باشد و شیوه امامین انقلاب نیز بر شفاف‌سازی بوده است؛ پس چرا امروز عده‌ای از شفاف بودن آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی برآشفته می‌شوند.

استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه از دولت نیز انتظار شفافیت داریم، ادامه داد: اخیراً در برخی شهرها ازجمله تهران نام مقدس شهدا را از کوچه‌ها و خیابان‌ها حذف کرده‌اند که انقلابی‌های ما و آتش به اختیارها متوجه آن شدند. وقتی این توطئه روشن شد مسئولین به‌جای عذرخواهی توجیهات مضحک ارائه دادند که عقلا و غیر عقلا را می‌خنداند.

موسوی مطلق در پایان خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد در این مملکت نام و یاد شهدا را حذف کند خودش توسط مردم حذف می‌شود و مردم دردهان آن‌ها می‌زنند و آن‌ها را به زیر می‌کشند، چراکه نیروهای انقلابی اگر اصل انقلاب و اسلام و شهدا در معرض تعرض باشند جلو می‌آیند و احدی را نمی‌شناسند.

انتهای پیام/