به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در نشست ستاد اربعین استان قم که در این مکان مقدس برگزار شد، راهپیمایی عظیم اربعین را از مهمترین حلقه های به هم پیوسته معجزه آسای بزرگترین پیچ تاریخی در راستای آمادگی برای ظهور حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه) دانست و اظهار کرد: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی مردم ایران را مقدمه انقلاب عظیم جهانی به دست ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) می دانستند و تحولات امروز منطقه نیز در همین راستا و از برکات انقلاب اسلامی است.
ایشان افزودند: راهپیمایی اربعین حسینی در عراق از اتفاقات عجیب دوران معاصر است زیرا در همین کشور عراق چند دهه قبل در انتفاضه شعبانیه چند هزار شیعه حتی در حرم امام حسین(علیه السلام) به دستور صدام شهید شدند، اما امروزه در ایام اربعین جمعیت میلیونی به سلامت می روند و بر می گردند و این روند هر ساله با سرعتی عجیب در حال گسترش است.
تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به شیوه میزبانی عراقی ها در منازلشان از زائران، این کار را به برکت امام حسین (علیه السلام) زمینه ساز انس و محبت بیشتر بین شیعیان دانست و ایرانی ها را به تقلید از این الگوی حسنه تشویق کرد.
ایشان ارائه خدمات به زائران در مسیر برگشت را ضروری دانست و گفت: خدمت به زائر امام حسین(علیه السلام) در کربلا، مسیر نجف به کربلا، مرز مهران و قم با هم تفاوتی ندارند و آن خدمتی بیشتر اجر دارد که با اخلاص بیشتر همراه باشد.
حجت الاسلام رحیمیان در ادامه بر خدمتگزاری ویژه دستگاه های استان به زائران مخلص، انقلابی و مظلوم پاکستانی که از ایران به سمت کربلا رهسپار می شوند تأکید کرد.
تولیت مسجد مقدس جمکران در پایان گفت: راهپیمایی خودجوش اربعین جاماندگان از کربلا را فراموش نکنیم چرا که هر چه باشکوهتر برگزار شدن آن در شهرهای مختلف به ویژه قم به دنیا نشان می دهد آن جمعیت ۲۰ میلیونی، تنها گوشه ای از حسینی های جهان هستند که در کربلا گردهم می آیند.

در ادامه این نشست مدیران دستگاه های اجرایی استان به ارائه گزارش از فعالیت های انجام شده برای هر چه باشکوهتر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی پرداختند.

انتهای پیام/