به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سید حسین آقا میری در آیین تجلیل از خادمان جانباز و ایثارگر مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه متاسفانه در طول سالهای پس از جنگ تحمیلی نگاه به دفاع مقدس در جامعه ما سطحی بوده است، اظهار کرد: این سوال امروز مطرح است که ثمره جنگ در کلمات امام راحل را در چه میبینیم و رزمندگان در جنگ چه کردند؟ اگر اتفاق بزرگی که در دفاع مقدس رقم خورد در جامعه ما درست تبیین میشد امروز این شرایط را در کشور نداشتیم.

وی ادامه داد: اگر مردم به درستی میدانستند رزمندگان ما در جنگ چه خاکریزهایی را فتح کردند امروز جامعه ما طور دیگر بود.

محقق و پژوهشگر حوزوی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی در دوران و عصر خودش چند اتفاق بی نظیر افتاد، ابراز کرد: در این جنگ، تمام جریان استکبار علیه جریان نوپای انقلاب هم قسم شدند و حدود ۵٠ کشور دنیا به کمک صدام رفتند.

آقا میری افزود: آمریکا و شوروی سابق که دو ابرقدرت بزرگ جهان بودند در یک اتفاق بی نظیر با هم علیه انقلاب اسلامی متحد شدند، از سوی دیگر ارکان ارتش فروریخته بود، ارتشی های انقلابی هم میجنگیدند هم جریان طاغوتی ارتش را اصلاح میکردند، جریان سپاه و بسیج نیز نوپا بودند، ستون پنجم و منافقین هم که به شدت فعالیت می کردند.

وی ادامه داد: اتفاق بزرگی که در جنگ افتاد و اگر درست تبیین شده بود در اوضاع امروز کمک میکرد این بود که امام فرمود جنگ ما ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را درهم شکست؛ این حرف خیلی بزرگ است که به درستی برای جامعه ما تبیین نشد و این عدم تبیین باعث شد این بت شکسته را وصله پینه کردند و به عنوان ابرقدرت مجدد به خورد جامعه ما دادند.

محقق و پژوهشگر حوزوی با تاکید بر اینکه رزمندگان ما با دست خالی با توسل به گریه های شبانه جنگیدند و ابهت پوشالی ابرقدرت های جهان را شکستند، ابراز کرد: چیزی که به نیروهای ما قدرت میداد جز قدرت خدا چیزی نبود. رزمندگان با ایثار و از خودگذشتگی بت های غرب و شرق را شکستند ولی این دستاورد بزرگ جنگ در تمام این سالها برای جامعه تبیین نشد و همه کسانی که در تبیین این موضوع به جامعه کم کاری و سهل انگاری کردند در پیشگاه خدای متعال مسئولند.

در ادامه این مراسم از ۲۱ خادم جانباز و ایثارگر مسجد مقدس جمکران تجلیل شد.