به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین بنیادی در مراسم امشب مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه یکی از عوامل مهم در رابطه با امام حسین (علیه‌السلام) در عاشورای سال ۶۱ مکتب ایشان است، اظهار کرد: اسلام در ابعاد مختلف زندگی بشر برای افکار، گفتار، رفتار و عاقبت انسان برنامه دارد و خداوند همه این امور را بازگو کرده و مسیر را باز گذاشته و ابزار رسیدن به کمال را نیز برای بشر فراهم کرده است.

وی ادامه داد: اهل‌بیت (علیهم‌السلام) عاملین واقعی به آیات قرآن کریم و اوامر و نواهی الهی هستند و ما به این مکتب عظیم و زنده‌دل دادیم چراکه ریشه در عمق معارف دینی دارد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه حرکت سیدالشهدا (علیه‌السلام) مطابق با فطرت و عقل انسان است، ابراز کرد: به همین دلیل وقتی عالم صدای پیام سیدالشهدا (علیه‌السلام) را می‌شوند مسلمانان و غیرمسلمانان و تمام آزادیخواهان جهان در مسیر پیاده‌روی کنگره عظیم اربعین در کنار هم‌قدم برمی‌دارند.

بنیادی بابیان اینکه ما دلداده سیدالشهدا (علیه‌السلام) هستیم و از خدا درخواست می‌کنیم ای‌کاش در رکاب حضرت بودیم، گفت: در روایات آمده است که انسان با محبوب دنیایی خودش در آخرت محشور می‌شود، بنابراین هر کس پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) و اهل‌بیت (علیهم‌السلام) را دوست بدارد در آخرت با ایشان محشور می‌شود.

وی افزود: ما در سال ۶۱ قمری در کربلا نبودیم ولی اگر نیت امروز ما با عمل سیدالشهدا (علیه‌السلام) یکی باشد و نسبت به ایشان و اهل‌بیتشان محبت داشته باشیم به‌اندازه همان محبت و نیت در رکاب و خیمه امام حسین (علیه‌السلام) قرار می‌گیریم.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: عظمت بالایی در اربعین است و روزبه‌روز بر این عظمت و شکوه افزوده می‌شود و امروز مراسم اربعین امام حسین (علیه‌السلام) شبیه معجزه‌ای بزرگ است که به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان آن را با معیارهای مادی ارزیابی کند.

انتهای پیام/