به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، همزمان با اربعین حسینی، خیل کثیری از جاماندگان اربعین کربلا، مسیر بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) تا مسجد مقدس جمکران را پیاده روی کردند.

این حرکت مردمی از ظهر روز اربعین آغاز شد و دلباختگان اباعبدالله الحسین(علیه السلام) بعد از طی مسیری هفت کیلومتری برای عرض تسلیت به ساحت حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) خود را به مسجد مقدس جمکران رساندند.

جاماندگان اربعین در بلوار حرم تا حرم با ندای لبیک یا حسین، لبیک یا زینب و لبیک یا مهدی بار دیگر آمادگی خود را برای جانفشانی در رکاب حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) فریاد زدند.

اقشار مختلف مردم از اقصی نقاط این کره خاکی، روز اربعین سالار شهیدان با سربندهای یا حسین، یازهرا، یا زینب، کلنا عباسک یا زینب و با در دست داشتن پرچم‌هایی با رنگ‌های سرخ، سبز و مشکی که بر روی آن‌ها لبیک یا حسین و لبیک یا مهدی نقش بسته بود آمدند تا تسلی دهنده قلب قطب عالم امکان حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) باشند.

موکب های مردمی در طول مسیر پذیرای عزاداران حسینی بودند.

خیل عزاداران حسینی در بدو ورود به مسجد مقدس جمکران مورد استقبال خادمان این مکان مقدس قرار گرفتند. پرچم های اعتاب مقدس نیز در این مراسم با شکوه بر روی دستان خادمان، معنویت بخش محفل عزاداران حسینی در مسجد مقدس جمکران بود.

عزاداران حسینی پس از تجمع در صحن جامع مهدوی زیارت اربعین را با نوای حجت الاسلام حسین آبادی زمزمه کردند.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی و مداحی حاج جواد برزگر و محفل انس با قرآن از دیگر برنامه های مسجد مقدس جمکران در روز اربعین حسینی بود.

انتهای پیام/