به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران،آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه ملی عکس قاب فیروزه ای با حضور بیژن سلیمان پور معاون استاندار، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی، معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران و جمعی از عکاسان و هنرمندان استان در نگارخانه فرهنگ برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ یاسین حسین‌آبادی در آیین افتتاحیه این نمایشگاه به تشریح ابعاد مختلف فعالیت‌های مسجد مقدس جمکران پرداخت و اظهار داشت: مسجد مقدس جمکران با شعار چشم‌اندازی ملجأ عبادی، ملجأ مهدوی در تراز جهانی با افق ۱۲ ساله فعالیت‌های خود را با نگاهی متفاوت آغاز کرده است.
وی چشم‌انداز مسجد مقدس جمکران را در هشت ساحت معرفی کرد و افزود: یکی از ساحت‌ها و بخش‌های فعالیت مسجد مقدس جمکران هنر و رسانه است که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده شاهد اجرای برنامه‌های متعددی در این حوزه خواهیم بود.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: با توجه به گستردگی هنر و نگاه مسجد مقدس جمکران در پرداختن به همه ابعاد هنر با رویکرد مهدوی برگزاری جشنواره‌های عکس، آواها و نغمه‌ها، فیلم و ادبیات نوشتاری ازجمله اتفاقاتی است که رقم خواهد خورد.
وی برگزاری جشنواره ملی عکس قاب فیروزه‌ای را یکی از برنامه‌های حوزه هنر و رسانه معرفی کرد و گفت: این نمایشگاه با عنوان نمایشگاه قاب فیروزه ای با موضوع جمکران وعده‌گاه منتظران برگزار شده که با فراخوان از عکاسان کشور اتفاق افتاده است.
حجت‌الاسلام حسین‌آبادی از دریافت بیش از۷۰۰ اثر از عکاسان کشور به دبیرخانه جشنواره خبر داد و بیان کرد: ۸۲ عکاس با بیش از ۷۰۰ اثر در این جشنواره شرکت کردند که ۴۰ اثر در این نمایشگاه اکران عمومی شده است.
انتهای پیام/