به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، همزمان با شب نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) مسجد مقدس جمکران مملو از عاشقانی بود که خود را برای تجدیدعهد و بیعت با قطب عالم امکان به این مکان مقدس رسانده بودند.

مسجد مقدس جمکران امشب و فردا برنامه‌های مختلفی را برای پاسداشت یک هزار و صدو هشتاد و یکمین سالروز آغاز امامت امام زمان (علیه السلام) تدارک دیده است.

مراسم امشب مسجد مقدس جمکران با برپایی محفل باشکوه قرآنی آغاز شد. اجرای گروه تواشیح انوار الهدی، تلاوت استاد حاج مهدی علم خواه، تلاوت قاری نوجوان محمد سعید علم خواه، تلاوت مجلسی حجت‌الاسلام مرتضی حائری نسب، تلاوت قاری نوجوان محمد ابراهیمی و همخوانی گروه امام خامنه‌ای از برنامه‌های این محفل نورانی بود.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی قمی به سخنرانی در موضوع ویژگی‌های یاران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در زمان ظهور حضرت پرداخت.

وی گره‌گشایی از کار شیعیان را یکی از راه‌های خشنود کردن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) عنوان کرد و گفت: باید به فریاد گرفتارها برسیم؛ در روایات آمده است که اهل‌بیت (علیهم السلام) می‌فرمایند اگر کسی می‌خواهد چیزی به ما برساند به شیعیان خوب ما کمک کند و از آن‌ها دستگیری کند.

در ادامه این مراسم حاج حسن شالبافان مداحی کرد و فیاض حسنلو از شاعران اهل‌بیت (علیهم السلام) نیز به شعرخوانی در وصف قطب عالم امکان پرداخت.

امشب بیش از دو هزار نفر از طلاب حوزه‌های علمیه با حضور در مسجد مقدس جمکران با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) تجدیدعهد کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی و آیت‌الله قزوینی سخنرانان مراسم عهد جانان بودند.

صبح فردا نیز صبحگاه مشترک یگان‌های نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم برای اعلام آمادگی و بیعت با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در صحن جامع امام مهدی (علیه السلام) برگزار خواهد شد.

ویژه‌برنامه عصر همدلی دیگر برنامه این مکان مقدس در روز نهم ربیع‌الاول است که با حضور چهره‌های هنری و رسانه‌ای برگزار خواهد شد.

در این مراسم که با تلاوت استاد کریم منصوری آغاز می‌شود، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی سخنرانی خواهد کرد.

شعرخوانی مجید تال از شاعران جوان آیینی و مدیحه‌سرایی حاج عباس حیدرزاده از مداحان اهلبیت (علیهم السلام) از دیگر برنامه‌های عصر همدلی است.

اجرای این مراسم بر عهده سید کاظم احمدزاده از مجریان توانمند رسانه ملی است و داریوش ارجمند از هنرمندان مطرح کشور و سید بشیر حسینی از داوران برنامه عصر جدید در این مراسم حضور خواهند داشت.

این مراسم از ساعت ۱۵ روز پنجشنبه در صحن جامع امام مهدی (علیه السلام) مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/