به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین رحیمیان در دیدار با جمعی از اساتید برجسته علمی و مذهبی دانشگاه‌های ترکیه با بیان اینکه همه مسلمانان سراسر عالم را برادر خود می‌دانیم، اظهار کرد: مرزهایی که در دنیا بین کشورها کشیده شده درست نیست و تنها مرز رسمی برای ما مرز بین اسلام و کفر و اسلام و نفاق است.
وی ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و سالروز ولادت رسول اعظم و امام جعفر صادق علیهماالسلام، با اشاره به اینکه از مهم‌ترین دستاوردهای امام خمینی (ره) وحدت در جهان اسلام بود، ابراز کرد: ایشان نخستین مرجع دینی بودند که به‌صورت رسمی اجازه دادند از وجوه شرعیه برای کمک به مجاهدین فلسطین صرف شود.
تولیت مسجد مقدس جمکران با تأکید بر اینکه آغاز نهضت امام خمینی (ره) با دفاع از فلسطین قرین بود گفت: این دفاع دو پیام مهم داشت، پیام اول دفاع از مظلوم بود و پیام دوم اینکه برای شیعه و جمهوری اسلامی، شیعه و سنی تفاوتی ندارد و هرکجای عالم به مسلمانی ظلم شود به‌صورت قاطع از آن حمایت کرده و جان خود را فدا می‌کنیم.
ایشان به نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ۹۷ درصد شهدای ما فرزندان مساجد بودند و مسجد محور حرکت انقلاب اسلامی است.
در ادامه این نشست اساتید حاضر در جلسه سؤالاتی در خصوص آیات مهدوی قران کریم مطرح کرده و حجت‌الاسلام‌ و المسلمین رحیمیان با استفاده از آیات قرآن پاسخ سؤالات را بیان کردند.