به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، اساتید حاضر در این نشست نظرات و پیشنهاد‌هایی برای هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن مراسم نیمه شعبان ارائه کردند.

سخنان حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد از اساتید اخلاق حوزه و کارشناس حوزوی رسانه ملی به شرح زیر بود.

در سال های اخیر تحولات خوبی در فعالیت های فرهنگی مسجد مقدس جمکران صورت گرفته است که این تحولات در برنامه هایی مانند عید غدیر بسیار نمایان بود و با تلاش  های خادمان مسجد مقدس جمکران بزرگترین کاروان شادی در روز غدیر از حرم مطهر به سمت این مکان مقدس حرکت کرد و اطعام بسیار خوبی نیز در مسجد از شرکت کنندگان در این راهپیمایی عظیم صورت گرفت.

محور فعالیت های این مسجد باید بر روی نسل آینده یعنی جوانان و نوجوانان قرار گیرد چرا که زمینه تحول در مسجد مقدس جمکران بسیار بالاست و این حضور در این مکان مقدس و استفاده از برنامه های آن می تواند در تربیت نسل آینده بسیار موثر واقع شود.

سه محور تربیت دینی در روایات و قرآن کریم معرفت، محبت و اطاعت از خدا و اهل بیت(علیهم السلام) بیان شده است و این سه محور باید برای گروه ها و سنین مختلف توسط شخصیت هایی که اثرگذاری دارند تبیین شود.

باید برنامه های معرفتی و محبت زا توسط کارشناسان خبره در مسجد مقدس جمکران تدوین شود. نیمه شعبان بهترین فرصت برای این کار است و باید افرادی که می توانند با کلامشان در قلب ها نفوذ کنند دعوت شوند تا بتوانند معرفت و محبت زائران نسبت به خدا و اهل بیت(علیهم السلام) را افزایش دهند.

حضور جدی در فضای مجازی و فضاهای هنری نیز می تواند در پیشبرد این اهداف اثرگذار باشد.

انتهای پیام/