به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در مراسم قرائت دعای ندبه این هفته مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه زیارت جامعه کبیره یک دوره کامل امام شناسی است، اظهار کرد: هر کس می خواهد نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) معرفت پیدا کند خواندن این زیارت به همراه شرح هایی که بر آن نوشته شده است را انجام دهد.

وی ادامه داد: هر کس می خواهد به مقام روحانیت و کمال برسد و در فراز و نشیب دنیا از آسیب ها و خطرات مصون بماند باید از سیره و سنت اهل بیت(علیهم السلام) بهره ببرد. حضرات معصومین انسان های کامل، عقل کل و صراط مستقیم هستند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به روایت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) که اهل بیت(علیهم السلام) را در میان امت مانند کشتی نوح تعبیر کردند، گفت: به فرموده ایشان هر کس سوار براین کشتی شود نجات پیدا می کند والا به هلاکت خواهد رسید.

مومنی افزود: اگر به دنبال سعادت دنیا و آخرت هستیم باید از سبک زندگی و سبک رفتاری هدفمندی که ائمه اطهار(علیهم السلام) در زندگی داشتند بهره بگیریم تا به سعادت دنیا و آخرت دست یابیم.

وی با تاکید بر اینکه فقط در این صورت می توانیم آخرت را برای خودمان رقم بزنیم، گفت: کلمات ائمه اطهار(علیهم السلام) برای ما به عنوان قانون مطرح است وهیچ نقصی بر آن وارد نیست.

استاد حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه در تمام مشکلات و مصیبت ها باید خدمت امام زمان (علیه السلام) برسید و هر چه می خواهید از ایشان بخواهید، خاطرنشان کرد: این مملکت، مملکت امام زمان (علیه السلام) است و پرچم این حضرت با ایثارگریها و نثار خون هزاران عاشق و شیدای حضرت، برافراشته شده و همه وظیفه داریم تا پای جان در دفاع از آن حمایت کنیم.

انتهای پیام/