به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفاری در آیین ندبه انتظار این هفته مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه فرمانده منتظران امام زمان (علیه‌السلام) در عصر غیبت رهبر معظم انقلاب هستند، ابراز کرد: مدتی قبل ایشان با گروهی از بسیجیان که نماد منتظران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) هستند نشستی داشتند که در آن پنج موضوع را مطرح کردند که برای ما در حکم فرمان برای حرکت در مسیر انتظار است.

وی با اشاره به اینکه دومین فرمان ایشان در این نشست این بود که همیشه از دشمن یک‌قدم جلوتر باشید و ابتکار عمل در دست بگیرید، ابراز کرد: سؤالی مطرح می‌کنند که مگر می‌شود از شیطان و حزب شیطان جلو افتاد؟ بله و شرطش این است که خداوند می‌فرمایند آدمیزاد نباید وارد بازی شیطان شود و در مسیر او قرار گیرد. اگر در مسیر شیطان که دنیا، ثروت، قدرت، شهرت‌طلبی و شهوت طلبی است وارد شوید یقیناً شیطان بر شما پیروز خواهد بود.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه خداوند تأکید می‌کند اگر در مسیر من حرکت کنید شیطان در شما نفوذ نخواهد کرد، گفت: اگر نگاه شما به موشک، قدرت، اقتصاد و سلطه غرب باشد یقیناً از بمب آنان می‌ترسید ولی اگر در مسیر الهی باشید ایمان خواهید داشت که خدا وعده داده شیاطین هیچ سلطه‌ای بر عباد الله پیدا نخواهند کرد.

صفاری با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و تا آخرین روز حیات ایشان نیز دشمنان نتوانستند بر ایشان غلبه کنند و همواره در برابر امام اظهار استیصال می‌کردند، تصریح کرد: در فتنه اخیر نیز دیدیم تمام شرایط را آماده کردند تا مملکت را دچار بحران شدید و ازهم‌گسیختگی کنند ولی رهبر معظم انقلاب وارد میدان شدند و با اعلام موافقت و تأیید مصوبه سران نظام، فتنه عظیمی را خنثی کردند و گفتند باید به تصمیمات سران نظام خوش‌بین بود.

وی افزود: این حرکت ایشان آن‌هم درزمانی که حتی تصویب‌کنندگان طرح، مسئولیت آن را بر عهده نگرفتند فقط از کسی برمی‌آید که درراه خداست و هیچ‌چیز دنیا در چشم او جایگاهی ندارد و شیطان را مغلوب کرده است. چنین شخصی اتصال به قدرت الهی دارد و خودش را هزینه می‌کند تا نظام و انقلاب از فتنه سنگین دشمنان درامان بماند.

استاد حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در مسیر الهی باشیم و اصلاً در مسیر شیطان قرار نگیریم باید در مسیر اهل‌بیت (علیهم‌السلام) حرکت کنیم. امروز امام زمان (علیه‌السلام) پشتیبان ما در همه فتنه‌ها و وسوسه‌ها هستند و باید زندگی ما به‌گونه‌ای شود که چیزی جز رضای ایشان در آن نباشد.

انتهای پیام/