به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرحزاد در مراسم قرائت دعای ندبه این هفته مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه به تعبیر امام علی (علیه‌السلام) دنیا خانه‌ای است که با بلا پرشده است، اظهار کرد: در طول تاریخ هیچ قوم، خانواده و فردی از اولیای خدا تا طاغوت را نمی‌بینید که زندگی‌اش بلا، سختی و رنج نداشته باشد و خداوند نیز در قرآن کریم می‌فرماید ما انسان را در رنج و زحمت خلق کردیم.

وی با اشاره به اینکه راحتی کامل و آرامش مطلق فقط در بهشت است و آنجا هیچ رنج، تکلیف و بلایی برای انسان‌ها نیست، ابراز کرد: در این دنیا اولیاء خدا ابتلائات سخت‌تری نسبت به دیگران دارند و دلیلش این است کسی که می‌خواهد به بهشت برود باید در امتحانات دنیا نمره خوبی کسب کند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: ظاهر بلا تلخ است ولی باطن شیرینی دارد و قبولی در آن نتیجه خوبی برای افراد به همراه خواهد داشت.

فرحزاد با تأکید بر اینکه برخی خواسته‌ها و دعاهای ما در دنیا به صلاح ما نیست افزود: خداوند در عوض برخی حوائج و خواسته‌های دنیایی ما در روز قیامت درجات زیادی می‌دهد که مؤمن می‌گوید کاش هیچ‌کدام از دعاهای من در دنیا اجابت نمی‌شد. باید همه‌چیز را به خدا واگذار کنیم تا آنچه صلاح ما در دنیاست رقم بخورد.

وی گفت: باید راضی به رضای خدا باشیم چراکه تسلیم خدا بودن مقام بالایی است و اگر تسلیم باشیم هیچ‌وقت بر خواسته‌های دنیایی که شاید به صلاح ما نباشد پافشاری نمی‌کنیم.

انتهای پیام/