به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، نشست پیش همایش و نمایشگاه سفیران آفتاب با حضور اعضای ۱۰۰ تشکل فعال از ۱۵ کشور جهان به همت مدیریت خدمات معارفی مسجد مقدس جمکران در سالن اجتماعات بین‌المللی اویس این مکان مقدس برگزار شد.

این نشست باهدف هم‌اندیشی پیرامون راهکارهای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این همایش و نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد و شرکت‌کنندگان در خصوص مسائلی همچون رفع ابهامات نحوه برگزاری نمایشگاه،  انتشار جشن نیمه شعبان در کشورهای مختلف جهان به نمایندگی از مسجد مقدس جمکران و بهره‌مندی از طلاب فعال غیر ایرانی به‌عنوان سفیران جمکران جهت انتشار فعالیت‌های این مکان مقدس بحث و تبادل‌نظر کردند.

استفاده حداکثری از ظرفیت زائران شبهای چهارشنبه و نیمه شعبان به منظور اطلاع‌رسانی فعالیت‌های تشکل‌های فعال مهدوی در کشورهای مختلف جهان و بهره‌مندی از ظرفیت‌های مختلف طلاب غیر ایرانی فعال به‌عنوان خادم افتخاری در این مکان مقدس از دیگر محورهای این نشست بود.

اعضای شرکت‌کننده در این نشست فعالان تشکل‌های دینی از کشورهای هند، چین، نیجریه، بورکینافاسو، مالاوی، بنگلادش، تاجیکستان، پاکستان، افغانستان، عراق، لبنان، بحرین، اندونزی، تانزانیا و … بودند.

گفتنی است همایش و نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب با همکاری معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران و جامعه المصطفی العالمیه در ایام نیمه شعبان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/