به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، کاروان خادمان مسجد جمکران قم با حضور حجت الاسلام حسین‌آبادی معاون فرهنگی این مکان مقدس امروز با پدر شهید آلفرد گبری از شهدای مسیحی دیدار و گفت گو کردند.

حجت الاسلام حسین‌آبادی خطاب به پدر شهید آلفرد گفت: خدا را شاکریم توفیق داشتیم در سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) و آغاز سال نو میلادی با شما دیدار داشته باشیم و تشکر می‌کنیم که این توفیق را برای ما آماده کردید.

وی افزود: حضرت مسیح(ع) و امام زمان (عج) وجه اشتراک بسیار زیادی با هم داشتند؛ هر دوی آنها منجی و عدالت گستر جهان هستند، یکی از صحن‌های مسجد مقدس جمکران به نام حضرت عیسی (ع) نام‌گذاری شده است و ما معتقدیم این دو عالم عدالت خواهی را برپا کرده‌اند و عده زیادی از مسیحیان و شیعیان در این قیام قرار می‌گیرند.

پدر شهید آلفرد گفت: من امیدوارم همه مسلمانان و مسیحیان در کنار هم متحد و در عدالت و خوشی زندگی می کنند. ما طبق رسم هر ساله آغاز سال نو و میلاد حضرت مسیح(ع) را جشن می‌گیریم امسال نیز در سال ۲۰۲۰ میلادی این جشن بزرگ را خواهیم گرفت.

حجت الاسلام حسین‌آبادی بیان کرد: فارغ از دین و هر مذهبی که داشته باشیم آزادی خواهان جهان از ظلم، کفر و ستم کوچ می‌کنند و به سمت ایمان و عدالت خواهی می‌روند. امروز همه ادیان الهی از عدالت خواهی جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنند، بیش از ۵۰۰ شهید و آزاده مسیحی در دفاع مقدس مشارکت داشتند و در این جریان شیعه و سنی در کنار هم در عدالت خواهی مشارکت داشتند، منشأ ستم و ظلم دوران دفاع مقدس صدام بود که از آمریکا شیطان بزرگ تبعیت می‌کرد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خطاب به پدر شهید آلفرد گفت: از شهید آلفرد برای حاضران توضیحاتی دهید.

پدر شهید آلفرد پاسخ داد: شهید آلفرد در سال ۱۳۵۰ هجری شمسی در بیمارستان بازرگانی تهران به دنیا آمد و در سال ۱۳۷۰ در منطقه گیلان غرب به شهادت رسید.

حجت الاسلام حسین آبادی مطرح کرد: قطعاً مقام ایشان در پیشگاه خداوند بالاست؛ شما نیز نزدیک به ۳۰ سال در فراق فرزند شهید خود نشستید.

پدر شهید آلفرد در پاسخ به حجت الاسلام حسین آبادی گفت: خیلی خوشحالم که فرزندم برای دفاع از آرمان‌ها و وطن خود جانش را نثار کرد. همه ایرانیان در همه ادیان چه مسیحی، چه سنی و چه شیعه از هموطن خود دفاع می‌کنند.

حجت الاسلام حسین آبادی گفت: خیلی‌ها می‌گویند ارامنه ارادت خاصی به امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) دارند.

پدر شهید آلفرد پاسخ داد: همه مردم ایران ارادت خاصی به خاتم الانبیاء حضرت محمد (ص) و فرزندان گرامیشان دارند و فرقی نمی‌کند که مسیحی، سنی یا شیعه باشند.

حجت الاسلام  حسین آبادی اظهار کرد: وجه تشابه زیادی میان حضرت عیسی (ع) و امام زمان (عج) وجود دارد؛ هر دو منجی عدالت خواهی هستند ولادت هر دو مخفی بوده است و هر دو غیبت طولانی دارند و هر دو در آخرالزمان برای عدالت خواهی به پا می‌خیزند.

در پایان نیز معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اهدای تندیسی از کاشی مسجد جمکران قم از پدر شهید آلفرد تجلیل کرد.