به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، از ساعاتی مانده تا آغاز مراسم تشییع پیکر سردار سرافراز مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در شهر قم، خیابان های اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسیر بلوار پیامبر اعظم (ص) به سمت مسجد مقدس جمکران مملو از جمعیتی بود که از راه های دور و نزدیک خود را برای شرکت در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی به قم رسانده‌اند.

بسیاری از مردم شهر خون و قیام «قم» و طلاب و روحانیون این شهر، همراه با خانواده ها و فرزندان خردسال خود در این تشییع با شکوه شرکت کرده‌اند تا به دنیا بفهمانند که همه ایرانیان اعم از زن و مرد و پیر و جوان خواهان انتقام سخت ترور سردار سلیمانی هستند.

بر اساس این گزارش، شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع سردار سلیمانی با سردادن شعارها و حمل پارچه نوشته‌هایی تاکید کردند؛ «آمریکا تو شروع کردی، ولی ما تمومش می‌کنیم».

حضور گسترده کودکان و دانش آموزان همراه با والدین خود در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی، این پیام را برای دشمنان دارد که هزاران «حاج قاسم» دیگر در مسیر دفاع از این نظام و در مکتب حسینی تربیت خواهند شد.

همچنین مردم خواهان خونخواهی و «انتقام سخت» ترور و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شدند.

پس از سه ساعت انتظار، بالگرد حامل پیکر مطهر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت در سپاه علی بن ابیطالب (ع) قم به زمین نشست و قمی ها حالا میزبان سردار دل‌ها شدند.

پیکرهای مطهر شهدای مقاومت پس از ورود به قم به حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) منتقل شد تا در گرداگرد مضجع ملکوتی بانوی کرامت طواف داده شود.

انتقال پیکرهای مطهر شهدا به حرم حضرت فاطمه معصومه (س) شور و غوغایی وصف‌ناپذیر را در بین زائران بارگاه کریمه اهل بیت (س) به دنبال داشت.

س از طواف پیکر مطهر شهدای مقاومت، پیکر مطهر حاج قاسم و یارانش در حال حاضر برای وداع در حال انتقال به بلوار پیامبر اعظم (ص) قم است.

مردم شهیدپرور قم از ساعت ۱۴ چشم‌انتظار هستند تا سردار دل ها را در آغوش بگیرند.

انتظار مردم قم پس از ۴ ساعت و نیم به سرآمد و از حوالی ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه، پیکر مطهر «حاج قاسم» ملت ایران، از ابتدای بلوار پیامبر اعظم (ص) به میان جمعیت عاشق و منتظر منتقل شد.

مسیر ۷ کیلومتری بلوار پیامبر اعظم (ص)، حد فاصل حرم حضرت معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران مملو از جمعیت بود و خودروی حامل پیکر مطهر شهدای مقاومت به کندی در میان جمعیت عزادار حرکت کرد.

میزبانان «حاج قاسم» و هم‌رزمانش، با دو دمه «ای اهل حرم میر و علمدار نیامد، سقای حسین سید و سالار نیامد» در حال سوگواری و عزاداری هستند.

پیکر مطهر شهید ابومهدی المهندس هم در حالی با حضور میلیونی مردم قدردان قم به سمت مسجد مقدس جمکران تشییع شد که از این چهره جبهه مقاومت، در قم و در سال ۹۷ به عنوان «مهدی‌یاور» تجلیل شده بود.

در میان سیل تشییع‌کنندگان «سردار مقاومت» در قم، طلاب غیرایرانی نیز با پرچم کشورهایشان حضور داشتند.

فریاد نه سازش نه برجام، فقط انتقام

شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع پرشکوه حاج قاسم سلیمانی، با سردادن شعارهای مختلف، هرگونه مذاکره با شیطان بزرگ را محکوم کرده و خواستار انتقام خون سردار شهید خود شدند.

«نه سازش نه برجام، فقط فقط انتقام»، «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست»، «حاج قاسم قهرمان، شهادتت مبارک»، «ابوالفضل علمدار، خامنه ای نگه‌دار»، «نه سازش نه تسلیم، نبرد با آمریکا»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، از جمله شعارهایی بود که از سوی مردم قم در تشییع سردار دل‌ها سر داده شد.

پیکر سردار دل‌ها و یارانش بعد از ۵ ساعت که مردم قم افتخار میزبانی از آنان را داشتند، پس از طواف حرم حضرت معصومه (س) در میان خیل عظیم جمعیت زائران در مسیر بلوار پیامبر اعظم (ص) به مسجد مقدس جمکران رسید.

پس از رسیدن پیکر مطهر سردار سلیمانی به جوار مسجد مقدس جمکران، هزاران زائری که چشم‌انتظار رسیدن این پیکر مطهر بودند، به استقبالش شتافتند و شور و غوغایی وصف‌ناپذیر در میعادگاه منتظران ظهور حجت خدا مهدی فاطمه (س)، برپا شد.

مداح مراسم مسجد مقدس جمکران گفت: برای فتح اسرائیل به یک خون بزرگ نیاز داشتیم و آن خون حاج قاسم عزیزمان بود، یک صدا فریاد بزنید «مرگ بر اسرائیل» و حالا صدای جمعیت عزادار بود که یک صدا «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سر می‌دادند.

امروز مردم قم در میزبانی از فرزند غیورشان سنگ تمام گذاشتند و با خلق حماسه ای دیگر، نشان دادند که اهل کوفه نیستند و علی را تنها نخواهند گذاشت.

تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در این مراسم از مقام والای حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و جانفشانی های آنان در راه اسلام سخن گفت.

در نهایت مردم شهر خون و قیام قم، با پیکرهای مطهر سردار سرافراز مقاومت «حاج قاسم سلیمانی»، ابومهدی المهندس و دیگر شهدای جنایت تروریستی آمریکا وداع کردند و این پیکرهای مطهر برای بدرقه به مقصد دیار کریمان «کرمان»، راهی تهران شدند.

انتهای پیام/