به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام احمد پناهیان در دومین شب از مراسم ایام فاطمیه در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه در مورد حادثه سقوط هواپیما حتی بحث خطای احتمالی را هم بیان نکردند، گفت: سپاه برای خواباندن فتنه بزرگ‌تر مسئولیت این حادثه را به عهده گرفت، اما ما صبر می‌کنیم تا ابعاد حادثه روشن شود.

وی ادامه داد: کسانیکه در این حادثه فضای مجازی و غیرمجازی را از فریادهایشان پر کردند چه از مسئولین و چه غیرمسئول، این‌ها هشت سال دفاع مقدس کجا بودند؟ چرا آن زمان ساکت بودند؟ چرا نگفتند باید انتقام خون شهدایمان را از آمریکا بگیریم؟

پناهیان با اشاره به اینکه مردم مدینه نیز همه انقلابی بودند، ابراز کرد: هیچ‌کدامشان هیزم درب خانه حضرت علی علیه‌السلام نیاوردند؛ اما حضرت فاطمه سلام‌الله علیها فرمودند من از مردان شما بیزارم. فرمودند من مهاجر و انصار را مدت‌هاست امتحان کرده‌ام، و از چشم من افتاده‌اند. خدا بر آن‌ها غضب کرده و در آتش جهنم مخلدند.

وی افزود: آن حضرت تصریح کردند که مهاجر و انصار آن‌همه مبارزه و مجاهدت را به خاطر رأی و نظر غلطشان به بازی گرفتند. ما نیز باید مراقب باشیم گاهی با نظر دادنمان جهنمی نشویم. خدا به سابقه و لاحقه ما نگاه نمی‌کند.

پناهیان ذکر را منشأ توجه انسان به قدرت خدای متعال عنوان و خاطرنشان کرد: این قدرت در نعمت ولایت تجلی می‌کند و توجه به این ذکر است که چشم دل را بینا می‌سازد.