به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان در چهارمین شب از مراسم فاطمیه دوم در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که باعث می‌شود انسان کور و کر شود این است که برای ظلم و کفر به‌ویژه در دوران افول آن قدرت قائل باشد، اظهار کرد: این موضوع انسان را به سمت کفر پیش می‌برد و این افراد نمی‌توانند قدرت درونی خود را ببیند و ایمان بیاورند.

وی ادامه داد: وای اگر علمای اخلاق به مردم نفهمانند اگر ایمان به قدرت کفر بیاورند بدترین جنبندگان روی زمین خواهند بود. در آیه‌الکرسی کفر بر طاغوت مقدم بر ایمان به خداست.

استاد حوزه دانشگاه با تأکید بر اینکه حکومت با ظلم هیچ‌گاه باقی نمی‌ماند، ابراز کرد: استکبار امروز به اوج ظلم و زورگویی در عالم رسیده و این مسئله باید برای سیاستمداران ما روشن شود.

پناهیان افزود: دوران انتقال قدرت از آمریکا فرارسیده و هیچ گزینه دیگری هم مقابلش وجود ندارد که قدرت را در جهان به دست بگیرد، جز منجی عالم و حکمت جهانی او. این موضوع کاملاً عقلانی، قابل‌فهم و پذیرش برای تمام مردم جهان از هر دینی است.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن بارها از قدرت‌های امم گذشته که به غضب خدا گرفتار و نابود شدند یادکرده است، بیان کرد: این داستان‌های قرآن به ما بینش و عقلانیت می‌دهد که بفهمیم قدرت طاغوت امروز هم مثل قدرت‌های گذشته از بین رفتنی است و روحانیون باید این مطالب را برای مردم بیان کنند.

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه آیت‌الکرسی می‌گوید هر مؤمنی باید کافر هم باشد! مؤمن به خدا و کافر به طاغوت خاطرنشان کرد: یعنی برای طاغوت قدرتی قائل نباشد. ما هزاران طلبه داریم که هزاران شبهه در مورد ایمان به خدا را پاسخ می‌دهند. اما چند طلبه داریم شبهات در مورد کفر به طاغوت را بتوانند پاسخ دهند؟

پناهیان ادامه داد: در کدام کتاب درسی دانش آموزان ما کفر به طاغوت را یاد می‌دهند؟ این‌که همان آموزش‌های بنی امیه است، که ایمان به خدا را می‌گفتند اما کفر به طاغوت را به مردم گوشزد نمی‌کردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ناگهان وزیر خارجه کشور می‌گوید آمریکا می‌تواند با یک دکمه ما را از بین ببرد! این فرد در طول دوران آموزش و پس‌ازآن کفر به طاغوت را یاد نگرفته. حال قدرت طاغوت را تئوریزه هم می‌کند!

انتهای پیام/