به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان در مراسم شب شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) با اشاره به اینکه جنگ پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) با مشرکین صرفاً یک جنگ اعتقادی نبود، اظهار کرد: اختلاف بر سر قدرت بود. پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) به دنبال کسب قدرت بودند و مشرکین مخالف قدرت یافتن ایشان بودند. امروز هم ما منتظر قدرت یافتن جبهه حق و تسلیم این قدرت به صاحب‌الامر (عجل الله تعالی فرجه) هستیم.

وی ادامه داد: کفار می‌گفتند شما برای مکه پیامبر باشید. برای شهرهای دیگر هم پیامبران جداگانه مشخص شود. می‌خواستند از قدرت متمرکز و قوی پیامبر خدا جلوگیری کنند و درواقع با پیام‌های دینی ایشان مشکل آنچنانی نداشتند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مردم عموماً نسبت به اینکه قدرت دست چه کسی باشد حساس نیستند، گفت: مگر اینکه یک قوم و ملت فهمیده و فرهیخته باشند. آنگاه به مسجد مقدس جمکران می‌روند و منتظر فرج امامشان می‌مانند. این حساسیت نسبت به قدرت شاخصه تربیت صحیح دینی است.

پناهیان با طرح این سؤال که چرا جبهه کفر مضمحل می‌شود؟ ابراز کرد: چون در یک کار ناتوان است و آن اینکه نمی‌تواند به تک‌تک انسان‌ها و جوامع قدرت دهد و خودش هم قدرت مرکزی برتر باشد و به عالم نظم بدهد.

وی افزود: اگر قدرت دست ولی خدا باشد از قدرت خودش تمام و کمال استفاده نمی‌کند، چه برسد به اینکه بخواهد سوءاستفاده کند.

استاد حوزه دانشگاه گفت: برخی میگویند چرا رهبر انقلاب مشکلات را حل نمی‌کند؟ مگر معلم بجای دانش آموزان تکلیفاتشان را انجام می‌دهد؟! پدرومادر خوب به فرزندشان امکان خطا می‌دهند تا رشد کند. امام جامعه از حکومت و سیاست قصد تربیتی دارد.

پناهیان با اشاره به اینکه یکی از زشتی‌های بسیار بد در کشور ما مشکلات و پیچ‌وخم‌های موجود بر سر راه‌اندازی کسب‌وکار است، گفت: ما رتبه ۱۱۴ جهان را در سهولت کارآفرینی داریم. این رتبه برای حوزه علمیه، دانشگاه‌ها، مجلس و بیش از همه دولت خجالت‌آور است.

وی افزود: شاخص قوی شدن مردم این است که هرکسی راحت بتواند شغلی ایجاد کرده و کسب درآمد کند. یکی از دلایل بیکاری این است که کارآفرینی در کشور ما سخت است. مالیات‌های که بعضاً باید از تاجرها بگیرند از تولیدکنندگان و کارآفرینان داخلی می‌گیرند، و قدرت رقابت و سوددهی‌شان را پایین می‌آورند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه اعتراض به وضعیت موجود درراه کسب‌وکار از وظایف روحانیت و حوزه است، خاطرنشان کرد: تا درزمینهٔ اقتصادی قدرت لازم را کسب نکنیم در معرض تهدید و تحریم دشمن هستیم و این نخستین گام برای قوی شدن مردم و کشور است.

انتهای پیام/