به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام دکتر رضا محمدی در جمع خادمان مسجد مقدس جمکران به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و اظهار کرد: این بیانیه به‌قدری غنی و پرمحتوا و راهبردی است که می‌تواند به‌عنوان منبع درسی در مراکز آموزشی و دانشگاهی تدریس شود.

وی ادامه داد: این بیانیه در حالی صادر شد که استکبار جهانی بسیار محکم می‌گفت که انقلاب به چهل‌سالگی نخواهد رسید. چهل سن رشد و کامل شدن و تعقل بیشتر است و مقام معظم رهبری با صدور چنینی بیانیه‌ای نشان دادند تازه انقلاب در حال شکوفایی است و در مرحله دوم قرار گرفتیم و بر اساس تجربیات چهل سال گذشته تازه حرکت رشد و تعالی را می‌خواهیم شروع کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه به تبیین اهمیت این بیانیه پرداخت و گفت: اگر بیانیه گام دوم انقلاب به گفتمان تبدیل شود که می‌شود همین به مطالبه گری ختم می‌شود و نتیجه مطالبه گری گاهی اوقات تغییر مسیر مسئولین به مقدار مطالبه خواهد بود.

محمدی بیانیه گام دوم را دفاع ابدی از انقلاب اسلامی دانست و ابراز کرد: نظام اسلامی می‌خواهد اسلام را گسترش دهد. رهبری فرمودند ما این انقلاب را حفظ کرده و آن را به تمام کشورها صادر می‌کنیم. جمهوریت و اسلامیت که دو رکن نظام ماست از محورهای بیانیه دوم انقلاب هستند و تأکید می‌کند که مردم باید پای نظام باشند و در انتخابات شرکت کنند چراکه یکی از ارکان نظام جمهوریت است.

وی افزود: برخی شعارهای انقلاب مانند استقلال تا پیش‌ازاین در حال فراموشی بودند، ما اگر بتوانیم مستقل باشیم که باید باشیم در آن صورت با چنین بحران‌هایی که امروز به‌واسطه تحریم اقتصادی با آن مواجه هستیم به چالش و سختی نخواهیم افتاد و این اصلی‌ترین مفاهیم استقلال است.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه ما امکانات زیادی داریم و اگر درست استفاده کنیم بسیاری از کالاهایی که امروز نیاز داریم را می‌توانیم در داخل تولید کنیم، بیان کرد: اگر این انقلاب پیروز نمی‌شد آیا کشورهایی مانند سوریه، عراق، لبنان، یمن، بحرین و دیگر کشورهای آزادیخواه دنیا این وضعیت را داشتند؟

محمدی خاطرنشان کرد: انقلاب باعث سربلندی ایران و ایرانی شد، امروز هم هر وقت انقلابی برخورد کردیم در دنیا کارمان پیش رفته و مورداحترام بودیم ولی هر جا از در ضعف وارد شدیم مکرر توهین و ذلت دیدیم. اگر ما به مدیریت جهادی عمل کنیم یعنی مانند شهید سلیمانی که نه شب داشت و نه روز در سنگر خود جانانه خدمت کنیم به‌سرعت می‌توانیم با اهداف والای این انقلاب الهی رسیده و مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم را با همدلی و همکاری از میان برداریم.