به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی قمی در جمع عاشقان و منتظران حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) با اشاره به اینکه خداوند نعمت‌های زیادی به ما داده که باید شکرگزار آن باشیم، اظهار کرد: ما باید بابت این نعمت‌ها دائماً حمد خدا را به‌جا بیاوریم. حمد کلید یاد خداست و اگر حمد خدا را کنیم نعمت بیشتری به ما می‌رسد.

وی ادامه داد: اگر در خطبه‌ها و کلمات اهل‌بیت (علیهم‌السلام) جستجو کنیم تقریباً تمام فرمایشات با حمد و سپاسگزاری خدای متعال آغاز می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه زندگی بدون گرفتاری، بلا و آزمون نیست، ابراز کرد: می‌بینیم برخی افراد تا به مشکل و گرفتاری برمی‌خورند رابطه خود را باخدا قطع می‌کنند و طلبکار می‌شوند. وقتی حاجتشان برآورده نشد باخدا قهر می‌کنند.

حسینی قمی با اشاره به اینکه اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) بیشتر و بالاترین مصائب و مشکلات را در زندگیشان تحمل کردند افزود: برخی اوقات به مصلحت انسان نیست حاجتش روا شود و یا برای امتحان به مشکل و گرفتاری دچار می شود در این صورت نباید برای خدا تکلیف تعیین کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد خدایی خدا را به برآورده شدن حاجتشان می‌دانند، گفت: خداوند حکیم و کارش بر اساس حکمت و مصلحت است؛ اگر حاجتمان برآورده نشد نباید ایمانمان ضعیف شود چراکه خدا وعده داده این حاجت‌روا نشده را به نحوی دیگر در این دنیا یا در قیامت جبران خواهد کرد.