به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، بیست‌و‌سومین نشست کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات ایران اسلامی با حضور نمایندگان آستان قدس رضوی، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(علیه السلام)، مسجد مقدس جمکران، سازمان اوقاف و امور خیریه و بعثه مقام معظم رهبری، ۲۸ بهمن‌ماه در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران برگزار شد.

عباس سلیمی معاون فرهنگی و امور زائران و رئیس کارگروه قرآنی و فرهنگی اعتاب مقدسه ضمن گرامیداشت ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، بر ضرورت تعیین راهکارهایی جهت الگوسازی از این بانوی بی‌بدیل خلقت برای اقشار عمومی مردم توسط این کارگروه تأکید کرد.

در ادامه میریان، نماینده آستان قدس رضوی در این کارگروه به ارائه گزارشی از روند برگزاری مسابقه ۱۲ تا ۱۲ که به گفتمان‌سازی در مورد بیانیه گام دوم انقلاب می‌پردازد، پرداخت.

همچنین در این نشست علیرضا زحمتکش، نماینده مسجد مقدس جمکران به تبیین برنامه‌های دهه مهدویت که در ماه شعبان (فروردین ۹۹) برگزار خواهد شد‌، پرداخت و گفت: برنامه‌های هزاران ختم قرآن به نیت سلامتی حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه)، برگزاری ۴۰ محفل قرآنی و کرسی تلاوت مهدوی، همایش‌ها و جلسات متعدد سخنرانی، تجلیل از پیرغلامان مهدوی و خادمه‌های مهدوی، احیای شب نیمه شعبان، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف از قبیل همدلی برای ظهور و مهدویت و تمدن نوین اسلامی و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و کتاب‌خوانی، گزیده‌ای از ده‌ها برنامه مسجد مقدس جمکران در دهه مهدویت خواهد بود.

وی ادامه داد: اعتاب مقدسه نیز برنامه‌های پیشنهادی مسجد مقدس جمکران را در اعتاب مقدسه محل مأموریت خود بر اساس مقدورات، به اجرا در خواهند آورد.

زحمتکش اظهار کرد: البته طرح مسابقه عهد منتظران به‌عنوان یک طرح مشترک جهت برگزاری به‌صورت اینترنتی بین اعتاب مقدسه مطرح شد که فایل پی دی اف کتاب مورد نظر بارگذاری خواهد شد و موعد ثبت نام در پایگاه اطلاع‌رسانی اداره قرآن و نماز مسجد مقدس جمکران متعاقبا اعلام خواهد شد.

در پایان جلسه، مقرر شد کارگروه قرآنی و فرهنگی اعتاب مقدسه برای سال ۱۳۹۹ به ارائه هفت طرح فاخر قرآنی و فرهنگی بپردازد که با شاخصه‌هایی از قبیل: امکان مشارکت تمامی اعتاب مقدسه، قابل ارزیابی بودن، مشخص بودن اهداف، مشخص بودن سطح و وسعت جغرافیایی طرح و برآورد مالی و معنوی طرح همراه باشد.

یادآور می‌شود، بیست و چهارمین و آخرین نشست کارگروه قرآنی و فرهنگی عتبات ایران اسلامی در سال ۹۸، سه‌شنبه، ۲۰ اسفندماه سال جاری، به میزبانی آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود

انتهای پیام/