به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، آیین افتتاحیه اولین مرحله از رزمایش مواسات و همدلی بسیج دانشجویی قم با همکاری مدیریت خدمات معارفی این مکان مقدس در شبستان امام حسن عسکری(علیه السلام) مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
محمد حسین داودی نیا مسئول رزمایش مواسات بسیج دانشجویی قم در این مراسم گفت:در راستای فرمایشات رهبر معطم انقلاب مبنی بر مواسات و همدلی،دانشجویان بسیجی از همان ابتدا به این فرمان لبیک گفتن و از سطح دانشگاه  ها مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان را جمع آوری کرده و اقدام به تهیه ۱۰۰۰ بسته ارزاق نمودند.
وی گفت:هر بسته با هزینه ۴۵۰ هزار تومان تهیه شده  و  ۱۶ قلم کالا دارد  که از جمله آن میتوان به گوشت گوسفندی،مرغ، برنج، چای، روغن، قند، پنیر، رب، حبوبات و… اشاره کرد.

داودی در خصوص نحوه توزیع این بسته ها گفت:جامعه هدف نیازمندان بر اساس تحقیقات میدانی سپاه و گروه های جهادی شناسایی گردیده است که این ارزاق با حفظ کرامت این عزیزان و به صورت خانه به خانه توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد:در مرحله دوم رزمایش بسیج دانشجویی نیز تعداد  ۱۰۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

گفتنی است در این ایام مسجد مقدس جمکران پایگاهی برای حضور گروه های جهادی شده تا بتوانند در فضایی مناسب بسته های معیشتی را تهیه و به دست جامعه هدف خود برسانند.