به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، علیرضا خلیلی با اشاره به همکاری قرارگاه مساجد منطقه ۴ شهر مقدس قم با قرارگاه مردمی «گامی به سوی جامعه مهدوی»، اظهار کرد: از دوسال قبل و به منظور شرکت گسترده مسجدی ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن، قرارگاه مساجد منطقه ۴ شهر مقدس قم (منطقه خضر نبی(علیه السلام)) راه اندازی شد و ائمه جماعات، پایگاه های بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد را پای کار آورد.

مسئول قرارگاه مساجد منطقه ۴ شهر مقدس قم ادامه داد: گستره فعالیت این قرارگاه به مرور زمان افزایش یافت و با دو شورای اجرایی و راهبردی ویژه سیاستگذاری توسط نخبگان مسجدی کار خود را ادامه داد.

وی با بیان اینکه فعالیت های این قرارگاه به صورت مسجدمحور دنبال می شود، گفت: در همین راستا در ایام شیوع کرونا این قرارگاه مسجدی برای مبارزه با این ویروس منحوس توسط بچه مسجدی ها فعال شد، ۱۲ کمیته ذیل قرارگاه شکل گرفت و کارویژه هایی برای آنها تعیین شد. یکی از کارویژه ها شناسایی خانواده های محروم در منطقه به منظور حمایت توسط کمیته خیران بود.

خلیلی تصریح کرد: همه مساجد منطقه خضر نبی(ع) (۴ شهر مقدس قم) که شامل ۶۰ باب مسجد می شود با همکاری مراکز خیریه، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و هلال احمر خانواده های نیازمند شامل ۳۶۰۰ خانواده را شناسایی کردند البته نام برخی از این خانواده ها در لیست ها تکرار شده بود که با حذف این تکرارها و انجام بررسی های لازم، نهایتا ۷۰۰ خانواده به منظور قرار گرفتن تحت پوشش حمایتی مشخص شدند.

وی در ادامه بیان کرد: طی مراحل کمک رسانی در دو مرحله به صورت نقدی پول به حساب خانواده های محروم از ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به تناسب تعداد اعضای خانواده توسط مسجدی ها و افراد خیر منطقه واریز شد و در دو مرحله نیز بسته های حمایتی برای نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان بین خانواده های بی بضاعت توزیع شد.

خلیلی با بیان اینکه در مجموع نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان کمک خیرانه به واریزهای نقدی و بسته های حمایتی قرارگاه مساجد منطقه ۴ شهر مقدس قم اختصاص یافته است، ابراز کرد: بسته های حمایتی و ارزاق به ارزش تقریبی ۴۰۰ هزار تومان و شامل ۱۸ قلم کالای اساسی بود که توزیع آنها از مسجد مقدس جمکران و به عنوان هدیه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) همراه با تصویر این مسجد مقدس و نیز حرم حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) انجام شد.

مسئول کانون فرهنگی مسجد محمد رسول الله(صلی الله علیه و آله) منطقه چهار شهر قم تاکید کرد: توزیع این بسته های معیشتی از مسجد مقدس جمکران و تبرک شدن بسته ها به نام حضرت صاحب الزمان(علیه السلام) بر برکت و اثرگذاری کار قرارگاه تاثیر دارد.

وی در ادامه گفت: علاوه بر این، مساجد عضو قرارگاه نیز هر شب بین ۱۰۰ تا ۸۰۰ پرس غذای گرم را تهیه و توزیع کردند که درمجموع در هر شب از ماه مبارک رمضان بین سه تا پنج هزار پرس غذا را شامل می شود و طبخ و توزیع آن تا پایان ماه ضیافت الهی ادامه دارد.

گفتنی است، قرارگاه مردمی «حرکت به سوی جامعه مهدوی» در شام نیمه شعبان به فاصله ساعاتی بعد از فرمایش مقام معظم رهبری برای اجرای رزمایش مواسات و همدلی، در مسجد مقدس جمکران راه اندازی شد و با همکاری خیران و گروه های جهادی اقداماتی همچون قربانی برای سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و توزیع گوشت تبرکی آن بین محرومان و نیز طبخ و توزیع غذای گرم و توزیع بسته های معیشتی را در طول ماه مبارک رمضان انجام شده است.