به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران،  محمد کاظم پورامینی در نشست «ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم» که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر شیوه بازگشایی حرم های مطهر و مسجد جمکران به صورت سه ساعت صبح و سه ساعت عصر اظهار داشت: انصافا این کار نشدنی است.

قائم مقام تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: ما در این صورت هم ازدحام در ورود و هم ازدحام در خروج را خواهیم داشت که نافی پروتکل هایی است که ابلاغ شده است که انتقال ویروس صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: شما به به ستاد ملی ابلاغ کنید که حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران با رعایت پروتکل ها اختیار مدیریت این کار را داشته باشند که هم ازدحام نشود و هم مشکلی پیش نیاید.

پورامینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که کنترل وضعیت حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران بر اساس این دستور العمل سخت خواهد بود، ابراز داشت: مسجد مقدس جمکران و همچنین حرم مطهر درب های متعددی وجود دارند که برای کنترل آن نیروی زیادی نیاز داریم و با توجه به این که اماکن مسقف بسته است، حضور در صحن ها پراکندگی خواهد داشت و خروج این جمعیت راس ساعت مقرر مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: همچنین حضور غالب مردم در مسجد مقدس جمکران، شب ها است به همین دلیل اگر شش ساعت بعد از نماز مغرب تا پاسی از باشد بهتر است، تا این که بخواهیم سه ساعت صبح و سه ساعت عصر مسجد را باز کنیم.

قائم مقام تولیت مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: نکته دیگر بحث عرضه ماسک و دستکش توسط دستگاه های متولی است که باید قبل از ورود به اماکن فراهم شود و الا مشکل به وجود می‌ آید و همچنین چون ما در گیت های ورودی بازرسی بدنی می‌ کنیم در اسفندماه به واسطه بازرسی بدنی موارد متعددی داشتیم که خادمان ما گرفتار ویروس شدند که برای این کار نیازمند گیت های بازرسی ویژه هستیم.

وی تصریح کرد: صدا و سیما و رسانه های نیز به مردم اطلاع رسانی لازم برای همراه داشتن وسائل شخصی از قبیل مهر و سجاده و تسبیح را به صورت گسترده انجام دهند که این کار بسیار ضروری و نیازمند تکرار و تأکید است.