به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، دکتر بهرام سرمست در چهلمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان افزود: صحن ها و فضاهای روباز حرم مطهر بانوی کرامت با رعایت پروتکل های بهداشتی ۲۴ ساعته پذیرای عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(علیه السلام) خواهد بود.

وی ادامه داد: به منظور رفاه حال زائرین و مشتاقان اهل بیت (علیهم السلام) علاوه بر صحن ها و فضاهای روباز مسجد مقدس جمکران شبستان های حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)و امام علی (علیه السلام) این مسجد مقدس نیز بازگشایی می شود.

گفتنی است با شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۸، محدودیت هایی برای ورود زائران به اعتاب مقدس از جمله مسجد مقدس جمکران ایجاد شد که در نهایت با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، از ۲۶ اسفندماه فعالیت و میزبانی تمام اعتباب مقدس از پذیرش زائران متوقف شد.

ابتدای خرداد ماه جاری پس از حدود ۷۰ روز تعطیلی، صحن‌ها و حیاط‌های روباز اماکن مقدس از ساعت هفت صبح تا ۱۹ عصر در اختیار زائران و مجاوران قرار گرفت.

این تصمیم به دنبال آخرین اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی حرم‌های مقدس پس از عید فطر و پس از هماهنگی‌های انجام شده با ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.

انتهای پیام/