به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، دکتر علی بیگدلی با اشاره به بازگشایی این مکان مقدس و لزوم رعایت پروتکلهای ابلاغ شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار کرد: خادمین مسجد مقدس جمکران تمامی تلاش خود را در ایجاد محیط معنوی امن و سلامت به کار بسته اند تا زائران بتوانند با آرامش خاطر در این مکان مقدس حضور یافته و به انجام امور عبادی بپردازند.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک و دستکش در هنگام ورود به مسجد مقدس جمکران برای تمامی زائران الزامی است و افرادی که دارای بیماریهای زمینه ای و مزمن هستند و یا دچار ضعف عمومی سیستم بدن میباشند حتی الامکان در این مرحله، از حضور در این مکان خودداری فرمایند.

مسئول دارالشفای مسجد مقدس جمکران افزود: زائران این مکان مقدس می توانند در صورت وجود هر گونه علائم غیر طبیعی به دارالشفای حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) در مقابل باب المعصومه(سلام الله علیها) مراجعه کرده و به صورت رایگان ویزیت شوند.

دکتر بیگدلی ضمن تأکید بر خودداری زائران از بوسیدن و لمس دربهای مسجد مقدس جمکران ابراز کرد: به منظور پیشگیری از انتقال آلودگی، زائرین محترم میبایست وسایل شخصی مورد نیاز از جمله چادر، جانماز، سجاده و کتاب دعا را به همراه آورده و حتما به صورت شخصی از آن استفاده کنند، همچنین برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی تقاضا میکنیم از ازدحام و تماس با فاصله نزدیک با سایر افراد خودداری کنند.

وی با بیان اینکه ساعات کاری دارالشفاء از ۷ لغایت ۲۴ است، خاطرنشان کرد: ان شالله زائران بتوانند با رعایت تمام نکات فوق با آرامش و سلامت در این مکان مقدس حضور یابند و این رعایت اصول بهداشتی گامی برای بازگشایی کامل مسجد مقدس جمکران باشد.