به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی با اشاره به راه اندازی قرارگاه گامی به سوی جامعه مهدوی، در لبیک به فرمایش رهبر معظم انقلاب در روز نیمه شعبان مبنی بر اینکه ماه مبارک رمضان، ماه انفاق و کمک به مستمندان است و بهتر است رزمایش کمک مومنانه و مواسات در آن شکل بگیرد، اظهار کرد: نخستین جلسه این قرارگاه با حضور موسسات مردم‌نهاد و ارگان های حاکمیتی برگزار و مقرر شد با ایجاد یک ستاد مرکزی و فعالیت شش کمیته مردمی اعم از تبلیغات، فضای مجازی، مشارکت های مردمی، تامین و توزیع استانی، شمیم و خواهران، قرارگاه فعالیت خود را آغاز کند.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه در طول یک ماه پنج جلسه برگزار کرد و ۱۰۰ مصوبه داشت که ۹۰ درصد مصوبات آن اجرایی شد، ابراز کرد: در طول ماه مبارک رمضان بیش از ۲۰۰ نفر در این قرارگاه مشغول به خدمت رسانی مستقیم بودند و بیش از ۱۰۰۰ نفر هم به صورت غیرمستقیم و باواسطه ما را همراهی کردند.

دبیر قرارگاه مردمی گامی به سوی جامعه مهدوی ادامه داد: در این مدت بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک نقدی از طریق پویش نذر قربانی برای سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) جمع آوری و ۱۴ هزار بسته گوشت تبرکی حاصل از این پویش بین محرومان توزیع شد که هنوز هم ادامه دارد.

حسین آبادی گفت: علاوه بر این، بیش از ۳۲۰ میلیون تومان کمک غیرنقدی شامل گوسفند زنده، طلا و … نیز توسط خیران و با هدف کمک مومنانه به مستمندان به این قرارگاه اعطاء شد. مهم آنکه کمک های خیرانه به قرارگاه صرفاً محدود به داخل کشور نبود بلکه کمک هایی از کشورهای هند، پاکستان، انگلستان، سوئد، امارات، آمریکا و تانزانیا هم به دست ما رسید.

وی با اشاره به اینکه در طول ماه مبارک رمضان و با همکاری گروه های جهادی، بیش از ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم و افطاری و نیز بیش از ۲۲ هزار بسته معیشتی به ارزش بیش از دو میلیارد تومان بین محرومان و مستمندان توزیع شد، ابزار کرد: در کمیته استان ها که استان های تهران، البرز، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، یزد، اصفهان، مرکزی و کرمان با آن مشارکت داشتند، بالغ بر ۳۶ هزار ماسک، شیلد و مواد ضدعفونی کننده تولید و توزیع شد و نیز طرح «هر مسجد، یک قربانی» در برخی از مساجد این استان ها کلید خورد.

دبیرقرارگاه مردمی گامی به سوی جامعه مهدوی با اشاره به فعالیت کمیته شمیم (شبکه مردمی یاوران مهدی(عج) با هدف تداوم کمک های مردمی و ارتباط گیری با جامعه هدف خیران و گروه های جهادی، هنرمندان مذهبی،افزود: همچنین، در توزیع خدمات با مشارکت سپاه و در استان ها با مشارکت ائمه جمعه و معتمدین، پیوست فرهنگی تامین عزت نفس و کرامت انسانی دریافت کنندگان را اعمال کردیم. توزیع ها عمدتا توسط خادمان اعتاب مقدسه و بین محرومان واقعی با هدف توزیع در عدالت، انجام شد، علاوه بر این، بسته های حمایتی و تبرکی گوشت دارای پیام های مهدوی بودند و به بُعد مردمی قرارگاه توجهی ویژه شد.

حسین آبادی ادامه داد: با بسترسازی قرارگاه برای حضور گروه های جهادی در مسجد مقدس جمکران، ۳۳ گروه جهادی با ما همکاری کردند و بیش از هشت هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع شد. دامنه پوشش خدمات قرارگاه هم استان های قم و استان های مذکور و همکار ما است.

وی در پایان با اشاره به اینکه قرارگاه به صورت عندالاقتضاء و ناظر به نیازهای روز جامعه به فراخور مناسبت ها، فعال می شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر پویش نذر قربانی برای سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه فعال است که علاقه مندان می توانند با شماره گیری کد دستوری *۷۸۰*۳۱۳# در آن شرکت کنند.