به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی درباره برنامه های مسجد مقدس جمکران برای بزرگداشت دهه کرامت، اظهار کرد: خادمان این مسجد مقدس روز دوشنبه، دوم تیرماه در مراسم خطبه خوانی و تعویض پرچم گنبد حرم کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) شرکت می کنند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: عصر روز سه شنبه، سوم تیرماه میزبان خادمان آستان قدس رضوی و حرم حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) هستیم که پرچم تبرکی این دو آستان را به همراه می آورند و با حضور آنها آئین خطبه خوانی خادمان مسجد مقدس جمکران در صحن جامع امام مهدی(علیه السلام) برگزار می شود.

وی درباره دیگر ویژه برنامه های مسجد مقدس جمکران برای بزرگداشت دهه کرامت، ابراز کرد: همراهی در پویش کشوری «فدای دخترم» که برگرفته از عبارت «فداها ابوها»ی امام کاظم(علیه السلام) درباره حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) است و به همت آستان کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) و مشارکت اعتاب مقدسه راه اندازی شده، ازجمله این برنامه ها است که علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت آستان در آن شرکت کنند.

حسین آبادی با اشاره به آئین های جشن و شادباش در مسجد مقدس جمکران برای این ایام، ابراز کرد: برنامه های جشن و شادی در این دهه با حضور سخنرانان و مداحان شب های چهارشنبه، جمعه و شنبه در صحن جامع امام مهدی(علیه السلام) با حضور جمعیت و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود به گونه ای که در هر فرش شش متری، چهار نفر می نشینند.

وی درباره اجرای پویش «قربانی برای سلامتی امام زمان(علیه السلام)»، گفت: قرارگاه مردمی گامی به سوی جامعه مهدوی از نیمه شعبان تا پایان ماه مبارک رمضان بالغ بر ۱۵ تُن گوشت حاصل از این پویش را میان محرومان توزیع کرد؛ هم اکنون نیز این پویش به صورت هفتگی هر جمعه با محور قربانی برای سلامتی امام زمان(علیه السلام) اجرا و گوشت حاصل از آن میان نیازمندان توزیع می شود. علاقمندان به مشارکت در این پویش می توانند از درگاه *۷۸۰*۳۱۳# گزینه پرداخت قربانی شرکت کنند.

حسین آبادی اعلام کرد: همزمان با دهه کرامت، خادمان مسجد مقدس جمکران به برخی استان ها سفر کرده و در قالب کاروان های «سفیران مهدوی» به بیمارستان های محل بستری بیماران کرونایی مراجعه و بسته های عیدانه «نذر همدلی» را میان بیماران و کادر درمان آن بیمارستان ها توزیع می کنند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه این طرح از نیمه شعبان کلید خورده است، خاطرنشان کرد: طرح نذر همدلی تا کنون در ۷۰ درصد استان های کشور اجرا شده و در ایام دهه کرامت در استان های باقیمانده هم اجرا می شود. این بسته ها شامل خوراکی، موارد فرهنگی و نیز نمک تبرکی اعتاب مقدسه هستند. در مجموع و در بازه زمانی نیمه شعبان تا پایان دهه کرامت ذیل این طرح بیش از ۵۰ هزار بسته عیدانه در بیمارستان ها و مراکز درمانی توزیع می شود.