به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، پنجمین نشست شورای همفکری معاونت فرهنگی این مکان مقدس امروز با حضور محمد کاظم پور امینی قائم مقام تولیت، معاون، مدیران و خادمان فرهنگی مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیران خدمات معارفی، هنر و رسانه و مسجد مقام گزارشی از فعالیت های یک ساله خود را ارائه کردند.

پورامینی در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه حرکت های فرهنگی از مصادیق برپایی شعائر الهی و زنده نگه داشتن نام، یاد و معارف اهل بیت (علیهم السلام) است، اظهار کرد: مهدویت عصاره معارف اهل بیت(علیهم السلام) است و محور فعالیت های این مسجد مقدس نیز فرهنگ سازی در ابعاد مختلف آن می باشد.

وی با تاکید بر اینکه تمام بخش های مسجد مقدس جمکران در تلاش هستند تا بستری مناسب برای حضور زائران و بهره مندی معنوی آنان از فضای قدسی این مسجد شریف را مهیا کنند، ابراز کرد: تمام فعالیت ها می بایست بر اساس سند چشم انداز، بیانیه ماموریت و دیگر اسناد بالادستی مسجد مقدس جمکران تدوین و اجرا شود تا ملجائیت عبادی این مکان مقدس را به درجه اعلای آن برسانیم.

قائم مقام تولیت مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه همدلی موجب هم افزایی، همگرایی و همکاری در کارها خواهد شد، گفت: فعالیت در چنین فضایی که همه یک دل به دنبال تحقق هدفی مقدس هستند موجب رشد و تعالی مجموعه خواهد شد.

حجت الاسلام یاسین حسین آبادی معاون فرهنگی این مکان مقدس نیز گزارشی از روند فعالیت های فرهنگی به ویژه در شرایط  کرونایی و همچنین برنامه های پیش روی این معاونت ارائه کرد.