به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در مراسم قرائت دعای توسل که به مناسبت یادبود فرمانده جهاد اسلامی فلسطین دکتر رمضان عبدالله در صحن جامع مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه ارتباط فلسطین با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) آشکار است، اظهار کرد: ایشان در قدس نماز خواهند خواند و در روایات آمده که حضرت مسیح پشت سر ایشان نماز می خوانند و آنجا محل تلاقی غرب با اسلام است که تفصیل آن در معارف مهدوی کاملا مشهود است.

وی با تاکید بر اینکه فلسطین یک موضوع کاملاً مهدوی است، ابراز کرد: چرا مومنین باید این چنین درگیر جهاد با کفار شوند و چه کسی زمینه چنین مجاهدتی را برای مومنین پدید آورده است. خدای متعال در سوره محمد نکته مهمی را بیان می فرماید.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: خداوند در این سوره بعد از اینکه به مردم دستور می دهند چگونه با کفار جهاد کنید و آیه سخت و سلحشورانه ای در جهاد را بیان می کند؛ می فرماید وقتی بر دشمنان غلبه پیدا کردید پیمان سخت و محکمی از آنان بگیرد و از آنان جرایمی را دریافت کنید و…

پناهیان با اشاره به اینکه خدای متعال می خواهد مومنین را با کفار امتحان کند، بیان کرد: جهاد صدر اسلام، دفاع مقدس، جهادی که با دشمنان تروریست خون آشام شکل گرفت، جهاد در یمن و لبنان و عزه همه امتحان مومنین در مقابل کفار است. خدا این وضع را پیش می آورد چون می خواهد امتحان بگیرد. طرح اصلی دست خداست ولی دشمنان با اختیار خود درمقابل مومنین صف آرایی می کنند.

وی افزود: خداوند در ادامه آیه می فرماید من شما را یاری می کنم بعد از اینکه شما خدا را یاری کنید؛ خدا به یاری ما نیازی ندارد ولی برای انگیزه دادن به ما این را می فرماید. بعضی روحیه های سازش کاری دارند و از جهاد گریزانند، اینها در امتحان خدا رفوزه می شوند و خدا سازشکاران را گرفتار می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه در این آیات هم خدای متعال می فرماید کافران در مقابل شما چیزی نیستند و عملشان اثر ندارد، گفت: یکی از سختترین قسمت های عبودیت ایمان به نصرت الهی است.

پناهیان افزود: ما در این چهل سال دیدیم این آیه تحقق پیدا کرده است، صهیونیست ها تمام دارایی و ارتش های عالم را در اختیار دارند و رسانه های مهم بین المللی و هالیوو در دست آنان است. سرزمین ها اکثرا تحت استعمار احزاب وابسته به اینها هستند ولی روز به روز در حال اضمحلال هستند. امام خمینی(ره)باور کرده بود که فرمود آمریکا غلطی نمی تواند بکند و فرمود اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزند اسرائیل غرق خواهد شد.

وی با بیان اینکه جهاد و مقاومت امتحان الهی است و نباید با اینها مانند حوادث تلخ برخورد کنیم، خاطرنشان کرد: امر ظهور یعنی دعوت به جهاد و ندبه خوانان اهل جهاد و مبارزه است. زائران مسجد مقدس جمکران برای جهاد به این مکان مقدس آماده اند و بنده  شاهد بودم در زمان جنگ جوانان می آمدند و در این مسجد مقدس جواز شهادت از حضرت می گرفتند و به سوی معبود پرواز می کردند.