به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین صادقی واعظ در مرامس ندبه انتظار این هفته مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه از مسائلی که در باب حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه) مطرح است بحث انتظار برای ظهور می باشد، اظهار کرد: وقتی صحبت از امام زمان(علیه السلام) می کنیم اولین مطلب که در ذهن تداعی می شود انتظار برای ظهور است.

وی ادامه داد: مهمترین شاخصه دوران غیبت و عصر ما انتظار نسبت به ظهور است در حالی که وجود امام زمان(علیه السلام) شخصیتی است که قبل از به دنیا آمدنشان برای ظهور ایشان انتظار کشیده شده، شعرها سروده شده و کتاب ها نوشته شده است.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه در تمامی ادیان الهی و کتب آسمانی بیش از ۴۰ نام و لقب از ایشان وجود دارد که نوید و مژده ظهور داده شده است، ابراز کرد: بنابراین مهمترین ویژگی دوران ما انتظار برای ظهور نیست بلکه چگونه منتظر بودن و پایان این انتظار است.

صادقی واعظ افزود: تفاوت انتظار ما با سایر منتظرین در طول تاریخ این است که انتظار ما می تواند به ظهور حضرت ختم شود و می توانیم به یاری امام زمان(علیه السلام) بشتابیم. اگر قدر این دوران را بدانیم و به وظیفه به درستی عمل کنیم می توانیم در رکاب حضرت بوده و در تشکیل دولت مهدوی نقش داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: جامعه مهدوی می بایست به دنبال اصلاح باشد و به سمت کنار گذاشتن مفاسد، خرابی ها و ایجاد ارزش ها و نیکی ها در جامعه گام بردارد. این هدف تمام انبیا و اوصیاء الهی است که در ظهور تحقق می یابد ولی باید این اراده در تک تک ما قرار بگیرد که برای رسیدن به ظهور نیازمند تغییر و اصلاح هستیم.