به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، یونس عالی‌پور با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم پیاده‌روی اربعین اظهار کرد: ویژگی مراسم پیاده‌روی اربعین این است که از ادیان دیگر نیز در آن شرکت می‌کنند تا ارادت خود را به سیدالشهدا(علیه السلام) نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: موکب‌هایی مانند موکب مسجد مقدس جمکران که از قم می‌روند، باید معرف گفتمان انقلاب، جهان تشیع و قم به عنوان ام القرای جهان تشیع باشند و همچنین خاستگاه و پیام انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) را به نحو مطلوب به سایر مسلمانان وکسانی که از کشورهای دیگر می‌آیند، معرفی کنند.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم با بیان اینکه موکب‌های سال‌های گذشته با کار آشنا هستند ولی موکب‌های جدید برای راهنمایی می‌توانند به دفتر امور زائران مراجعه کنند، گفت: از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز کار آنها پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مسجد مقدس جمکران و آستان مقدس حضرت معصومه(س) امسال موکب‌های گسترده‌ای دارند که در کنار موکب‌های مردمی به طور ویژه خدمت‌رسانی می‌کنند.

عالی‌پور با بیان اینکه با توجه به حساسیت خدمت‌رسانی و خیل عظیم عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) شایسته است مسجد مقدس جمکران و آستان مقدس حضرت معصومه(س) به طور مطلوب در موکب‌ها حضور جدی داشته باشند، گفت: آنچه مشخص است در سال‌های گذشته همه موکب‌ها به طور شایسته فعالیت کردند، تعداد فراوان زائر کار سنگینی نیاز دارد، هر کسی بتواند در این دریای بزرگ و خروشان خدمتی انجام دهد مورد عنایت اهل بیت(علیهم السلام) واقع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: موکب مسجد مقدس جمکران و آستان مقدس حضرت معصومه(سلام الله علیها) دو موکبی هستند که باید اقدامات فرهنگی آنها بیشتر از موکب‌های دیگر باشد، همه موکب‌های ما باید کار فرهنگی انجام دهند، ولی موکب جمکران و آستان مقدس انتظاری که مردم از آنها دارند، خدمات بیشتر فرهنگی است.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم عنوان کرد: پذیرایی و پشتیبانی در جای خود مطلوب است ولی مسجد جمکران و حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) در زمینه تبیین و گسترش پیام مهدویت، اهل بیت(علیهم السلام) و سیدالشهدا(علیه السلام) باید از فرصت اربعین نهایت استفاده را داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعداد موکب‌های امسال نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته است، گفت: تصور می‌رود جمعیت زائران امسال نیز به این میزان اضافه می‌شود، بنابراین باید آمادگی داشته باشیم و برای جمعیت چند میلیونی از ایران تمهیدات مقدماتی پیش‌بینی شود.