به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام محمد واعظ موسوی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین اظهار کرد: پیاده‌روی اربعین همایش مردمی، خودجوش و بزرگ است، تا بار دیگر اخلاق، معنویت و اعتقادت خود را به رخ جهانیان بکشیم، هر کس در این مراسم در تلاش است تا اندازه‌ای که می‌تواند محبت خود را به اهل بیت(علیهم السلام) و عزاداران ایشان نشان دهد.


وی خاطرنشان کرد: عاشقان و دلباختگان به اهل بیت(علیهم السلام) با خدمت‌گزاری در این مسیر، خود را با آرمان‌های امام حسین(علیه السلام) هماهنگ می‌کنند.

عضو سابق مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مراکز فرهنگی بزرگ باید برای چنین حرکت عظیمی با استفاده از موقعیت‌های فعال در رساندن پیام اربعین و شناساندن فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام) تلاش وافری داشته باشند، گفت: مسجد مقدس جمکران به عنوان بزرگترین و فعال‌ترین مرکز فرهنگی در مسیر آشناسازی مردم با آرمان‌های امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) گام برمی‌دارد.
وی خاطرنشان کرد: موکب مسجد مقدس جمکران وظیفه آشنا کردن مردم و راهپیمایان با اهداف امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و تبیین موانع ظهور را به عهده دارد که باید با اطلاع‌رسانی مناسب و دقیق عمل کند و فعالیت گسترده فرهنگی را همراه استفاده از بیانات شیوا در طول مسیر داشته باشد.
واعظ موسوی با اشاره به اقدامات دیگر که باید مورد توجه دست‌اندرکاران موکب مسجد مقدس جمکران قرار گیرد، گفت: شایسته است بسته‌های فرهنگی مانند برخی از کتاب‌های معتبر، بروشورها و استفاده از همه امکانات به روز و حتی برخی از برنامه‌های فضای مجازی در مسیر در اختیار زائران قرار ‌گیرد تا بتوانند بهترین بهره‌‌برداری را از این همایش بزرگ مردمی داشته باشند.
وی با بیان اینکه موکب‌ جمکران باید بتواند به بهترین شکل نقش خود را در افزایش اطلاعات دینی مردم، آشنا کردن مردم با حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) و برنامه‌ریزی دقیق برای منتظران واقعی ایفا کند، گفت: چنین فرصتی در طول سال کمتر به دست می‌آید، برنامه‌ریزان باید از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی دقیق و نقشه راه مناسب عملیاتی را پیگیری کنند تا پس از گذشتن موعد مقرر تأسف نخورند.
رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه ادامه داد: آنها باید وظیفه خود را در زمینه فعالیت معنوی، اخلاقی و اعتقادی لازم به انجام‌ برسانند و همه راهپیمایان به ویژه نوجوانان و قشر تحصیل کرده را با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) آشنا ‌کنند.


وی با بیان اینکه موکب جمکران باید سرمایه‌گذاری لازم و برنامه‌ریزی کافی و تمهید مقدمات برای عملیاتی کردن برنامه‌ها را داشته باشد، گفت: لازم است با آموزش و تربیت مبلغان که اطلاعات وسیع در عرصه‌های مختلف به ویژه مسئله غیبت و ظهور دارند و استفاده از امکانات به روز و ارتباط ‌گیری با افراد مختلف در قالب چهره به چهره و ارتباطات رسانه‌ای به انتقال پیام بپردازند.
واعظ موسوی خاطرنشان کرد: استفاده از فضاهای مجازی، بلوتوث و مسائل دقیق فنی و فرهنگی و بهره‌گیری از پارچه نوشته‌ها، تراکت‌ها و شعارهای پرمحتوای نوشته شده در کاغذها از جمله مواردی است که در آشناسازی افراد با وظایف منتظران، چگونگی مقدمه‌سازی برای ظهور و وظایف یک منتظر واقعی به بهترین شکل ممکن مؤثر است.