قاب فیروزه ای - پایگاه اینترنتی مسجد مقدس جمکران، میعاد منتظران | jamkaran.ir

بسم‌الله‌ الرحمن‌ الرحیم‌

فراخوان جشنواره عکس تلفن همراه قاب فیروزه ای

با عنوان انتظار پویا بر پایه (امید، مقاومت، حرکت)

با محوریت تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور

 طوبی لشیعه  قائمنا المنتظرین لظهوره فی غیبته

امام صادق علیه السلام فرمود:

خوشا به حال شیعیان و پیروان قائم ما، که در زمان غیبت او منتظر ظهورند.

 

در زمانه ای که جهان سراسر از ظلم و جور شده و مردمان بی پناه به دنبال نور امید خانه به خانه و شهر به شهر را می روند تا مرهم و آرامشی به درد و زخم دلشان باشد، شیعیان با امید به موعود مهربان عالم ، جهانیان را بشارت به آمدن مصلح و منجی می دهند تا همگان در پناه سایه ی پرمهر پدر مهربانشان به آرامش حقیقی برسند.

مسجد مقدس جمکران از همان روز که به امر امام عصر بنا شد با خودش آرامش و امنیت را برای مردمان گرفتار و خسته گان منتظر ، به ارمغان آورد و ملجا و پناهی شد برای روزهای گرفتاری جوانان و پیران .

جمکران امروز وعده گاه عاشقانی است که در جای جایش نغمه های دلتنگی و ندبه های انتظار شنیده می شود و چه دل های نا آرامی که با حضور در این مکان و نگاه پر مهر امام غایب از نظر به ساحل آرامش رسیده است. و اینک ما در گام دوم انقلاب با رسالتی مهم در برابر جهانیان ایستاده ایم و آن معرفی و به تصویر کشیدن این همه دلدادگی و گام نهادن در مسیر ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشیـد ولایت عظـمی (ارواحنافداه) است.

در مسجد مقدس جمکران، میعاد منتظران مرکز آفرینش های هنری رسانه ای مسجد مقدس جمکران در نظر دارد همزمان با فرارسیدن ایام نیمه ی شعبان و میلاد مسـعـودحضرت ولی عصر ارواحنا فداه  نگاهی نو و فارغ از کلیشه‌های مرسوم بـــه مـوضــوع جمکران و انتظار داشته باشد.

 از همه ی علاقمندان به رشته ی عکاسی دعوت می شود تا در این ایام فرخنده، ساعتی را میهمان لحظات شیرین دلدادگی در شهر خود و به ويژه در مسجد مقدس جمکران باشند و صحنه های ناب حضور منتظران را برای جهانیان به تصویر کشانند.

امید که این عرض ادب ، سبب شود تا دلی خسته و مضطر در گوشه ای از این جهان پهناور، به مدد هنر عکاسان به آرامش مهدوی برسد و نگاه پرمهر امام زمان ارواحنا فداه، زندگی ما را روشن تر از قبل نماید.

 

   موضوع فراخوان:

شامل تمامي عکس هاي است که به صورت خاص بر پایه امید، مقاومت و حرکت به نمايش عظمــت مسجد مقدس جمکران، نيـايش زائــران، حضور و یاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه شریف) ، خانواده منتظر، قدمی برای ظهور و جشن های نیمه شعبان در سراسر ایران اسلامی و به طـــور ويژه گردهمایی عظيم شيعيـــان در شــب و روز نيمه شعبان با الهام از فرمایشات امام خامنه ای مد ظله العالی در گام دوم انقلاب در این ایام  بپردازد.

 

 

مهلت ارسال آثار:
پنجشنبه 16 خرداد ماه مصادف با عید سعید فطر

 

شرایط شرکت کنندگان:
شرکت در جشنواره عکس «فیروزه‌ای» برای تمام علاقه مندان آزاد و رایگان است

 

نحوه شرکت در مسابقه:
شرکت در جشنواره از طریق سایت jamkaran.ir   و یا از طریق ارتباط با ادمین جشنواره  به آدرس @qabe_firoozei  در شبکه های اجتماعی سروش ، ایتا و بله امکان پذیر است.

 

نحوه داوری آثار:
آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، پس از بررسی و تأیید اولیه وارد مرحله داوری می‌شوند.
داوران طی جلسات داوری، تعداد ۴۰ اثر برتر را برای نمایش در نمایشگاه عکس «قاب فیروزه‌ای» انتخاب می‌کنند.
در مرحله نهایی، از میان عکس‌های انتخاب شده، نفرات برگزیده انتخاب و معرفی می‌شوند.

 

جوایز:
نفر اول: تندیس قاب فیروزه‌ای به همراه جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال و سه شب اقامت رایگان تا سقف 3 نفر همراه در مسجد مقدس جمکران
نفر دوم: تندیس قاب فیروزه‌ای به همراه جایزه نقدی به مبلغ چهار میلیون ریال
نفر سوم: تندیس قاب فیروزه‌ای به همراه جایزه نقدی به مبلغ سه میلیون ریال

 

شرایط عمومی شرکت در مسابقه عکاسی قاب فیروزه‌ای:

 • ارسال کننده اثر به عنوان مالک آن شناخته می‌شود. در صورتی که در هر مرحله از داوری، خلاف این ثابت شد، تمام پیگردهای قانونی متوجه ارسال کننده اثر خواهد بود.
•  عکس‌های ارسالی باید مطابق با موازین اخلاقی، اسلامی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران باشد. در صورت عدم تطابق آثار ارسالی با موازین پذیرفته شده و قوانین جشنواره، در هیچ یک از بخش‌های مسابقه عکس فیروزه‌ای پذیرفته نخواهند شد.
 • به آثاری که پس از زمان تعیین شده ارسال شوند، ترتیب اثرداده نخواهد شد.

 

قوانین ارسال اثر:
 •  علاقمندان به شرکت در مسابقه ابتدا مجاز می باشند تا تعداد 5 عکس به صورت یک فایل فشرده همراه با یک فایل وورد به منظور ارائه مشخصات از جمله نام و نام خانوادگی، نام پدر ، کدملی، تاریخ تولد، میزان تحصیلات، نام شهر، شماره همراه و تلفن ثابت خود را ارسال نمایند.

  • هر گونه ویرایش عکس که به اصل عکس آسیب وارد کند، خلاف قوانین مسابقه است و در صورت مشاهده و اثبات آن، عکس به صورت خودکار از داوری کنار گذاشته می‌شود.
  • • هنگام ارسال عکس می‌بایست موضوع و نام اثر مشخص شود.
    •  عکاس می‌تواند 5 اثر خود را تنها در یکی از موضوعات مشخص شده ارسال نماید.
    •  تشخیص اینکه اثر ارسال شده با موضوع انتخاب شده هماهنگ است یا خیر، بر عهده هیات داوران است.
آخرین عناوین