بیانیه ماموریت - پایگاه اینترنتی مسجد مقدس جمکران، میعاد منتظران | jamkaran.ir

درباره بیانیه ماموریت

اینکه ارزش‌های مشترک یک سازمان و مجموعه کاری را بشناسیم، برای شناخت آن سازمان کافی نیست. اگر بخواهیم سازمان را با یک فرد مقایسه کنیم، باید بگوییم باورها و ارزش‌هایی که یک فرد دارد، هرچند نقش برجسته‌ای در کیستی آن فرد دارد، اما تا ندانیم او چه شغلی دارد، هنوز او را نشناخته‌ایم. ممکن است یک پزشک و یک معلم هر دو به خدا و خدمت‌گزاری در جامعه‌ی اسلامی اعتقاد داشته باشند،‌ اما محدوده و نوع خدمت یکی تربیت دانش‌آموزان است و دیگری درمان بیماران.

نقش «بیانیه ماموریت» این است که جنس و محدوده فعالیت یک سازمان را تعیین و ترسیم می‌کند.

 

 

متن بیانیه ماموریت:

 

مسجد مقدس جمکران به امر مبارک حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه در زمینی برگزیده از جانب خدای تعالی در حوالی قم بنا شده است. حضرت، مردم را امر فرموده‌اند تا به اینجا رغبت کنند و آن را گرامی دارند تا پایگاهی برای بندگی خداوند و تجمع منتظران و مشتاقان موعود امم باشد.

 

برپای داشتن نماز، تعمیق معرفت بندگی و استعانت از حق تعالی، توجه و توسل به ساحت امام عصر عجل الله تعالی فرجه، بهره ‌مندی از فضای قدسی مسجد در همه ساعات و هم‌جواری حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها از شایستگی‌های محوری مسجد است.

 

رسالت فرهنگی این مسجد، تبیین موثر عقاید، اخلاق و احکام اسلامی، مبتنی بر معارف قرآن و عترت پیامبر صل الله علیه و آله، گسترش فرهنگ مهدویت و انتظار پویا و حس حضور امام عصر عجل الله تعالی فرجه در زندگی با بهره‌مندی از حوزه‌های علمیه، ظرفیت‌ مردمی و ارتباط‌گیری مناسب با نهادها و سازمان‌های مرتبط در سطح ملی و جهانی است.

 

خادمان مسجد متعهد به توسعه، آبادی و تطهیر مسجد، تسهیل بهره‌مندی معنوی مشتاقان و ارائه‌ی خدمات لازم برای حضور روزافزون زائران و نماز‌گزاران هستند.

 

دانلود فایل: بیانیه ماموریت

آخرین عناوین